Główna » Dobranocka dla rodziców PODCAST #1 Edukacja domowa – tak czy nie?

Dobranocka dla rodziców PODCAST #1 Edukacja domowa – tak czy nie?

by Karo

Dobranocka dla rodziców #1 Edukacja domowa – tak czy nie? Rozmowa z Olą Wołkowską i Majką Śpikowską

Nasz pierwszy podcast. Powiedzieć, że jestem trochę wzruszona i trochę onieśmielona to jak nie powiedzieć NIC! Do tej pory z moimi gośćmi i gościniami spotykałam się co tydzień w czwartek na lajwie na naszym Instagramie – Dobranocka dla rodziców powstała półtora roku temu właśnie jako rozmowa na żywo. W ten sposób przeprowdziłam kilkadziesiąt pięknych rozmów z fantastycznymi ludźmi, za co ogromnie dziękuję!

Od pewnego czasu jednak dostawałam coraz więcej próśb od Was, słuchaczek i słuchaczy, by Dobranocki stały się podcastami i dzięki temu mogły dotrzeć do większej grupy osób. Pisaliście tez, że dużo wygodniej będzie się słuchało nas ze Spotifaja czy Googla.

Dlatego też od dzisiaj nasza Dobranocka dla rodziców staje się podcastem! Postanowiłam, że najbliższym mojemu sercu rozmowom z Instagrama nadam formę podcastów a nowe rozmowy będę już nagrywać w formule podcastowej.

★★★

Edukacja domowa – tak czy nie? Rozmowa z Olą Wołkowską @jaklubimy i Majką Śpikowską @mamajastado

Dlaczego właśnie edukacja domowa? Bo dla nas to bardzo, bardzo ważny temat. Odkąd Marianka, nasze najstarsze dziecko, poszła w ubiegłym roku do szkoły, mniej więcej raz na miesiąc zastanawiamy się, czy nie przenieść jej do edukacji domowej. Ma to związek zarówno w samym programem obowiązującym w systemowej szkole publicznej, jak i z naszym trybem życia: częstymi podróżami i prostą chęcią sprawdzenia, jak to jest. Bo, jak może wiecie już z naszego bloga, bardzo lubimy iść pod prąd.

Moje dzisiejsze gościnie (wielodzietne Mamy x6 i x7 ?????) mają bardzo różne doświadczenia związane z edukacją domową. Dlatego ich zdanie jest dla mnie niezwykle cenne. Poza tym, jak sami się przekonacie – wypowiadają je niezwykle szczerze. I za to kocham je najbardziej.

Chłopcy Oli i Piotrka są w edukacji domowej, ale część z nich chce wrócić do szkoły stacjonarnej, część zostać w domu. Majka z Kubą podjęli decyzję, że edukacja domowa nie jest dla dobrym wyborem i wolą posłać dzieci do szkoły, która ma fajny własny program.

Tę rozmowę mogę podsumować tylko jednym słowem. ZŁOTO ♥️♥️♥️. 

Jeśli więc:

  • zastanawiasz się, czy edukacja domowa to dobry pomysł
  • masz wątpliwości, czy bycie w publicznym systemie szkolnictwa jest ok
  • co zrobić, by Twoje dziecko było szczęśliwe
  • czy Twoje potrzeby – jako Mamy i Taty – są równie ważne od potrzeb Twojego dziecka (a może nawet czasem bywają ważniejsze?)
  • czy Twoje decyzje są dobre, mimo że odbiegają od tego, co myślą inni
  • czujesz, że nie dajesz rady z… (tu wpisz swoje)

…. koniecznie posłuchaj naszą Dobranocki!

Ta rozmowa to jak najlepsza sesja coachingowa ever. To jak powietrze, którym chcesz oddychać cały czas. Mówię Wam, Choooooooolernie warto!

★★★

Posłuchaj naszego podcastu!

★★★

Podcastu można też słuchać na innych platformach:

Koniecznie daj znać, jak posłuchasz tego odcinka – będzie mi super miło, jeśli napiszesz komentarz i udostępnisz ten odcinek w sieci. Niech dobre rzeczy idą w świat!

★★★

★★★

Zostań z nami na dłużej!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.