Główna » Adopcja – rozmowa z Edytą i Bartkiem Florek o długiej drodze do rodzicielstwa

Adopcja – rozmowa z Edytą i Bartkiem Florek o długiej drodze do rodzicielstwa

by Karo

Adopcja. Na sam dźwięk tego słowa wiele osób ma ciarki. Adopcja to nadal temat tabu. Temat ukrywany, przemilczany, okryty różnego rodzaju mitami i streotypami. Nie jest zbyt często obecny w przestrzeni publicznej. A jak już temat ten się pojawia, to zazwyczaj słyszymy tylko te same najstarszniejsze, najbardziej traumatyczne historie.

A jak się przekonacie po wysłuchaniu dzisiejszego odcinka mojego podcastu Dobranocka dla rodziców, wcale tak być nie musi. Adopcja to nie tylko długa, trudna, kręta i bardzo, bardzo wyczekana droga do rodzicielstwa. Adopcja jest też przede wszystkim drogą piękną i przynoszącą prawdziwe szczęście, o czym z wielką czułością, szczerością ale też przepiękną prostotą opowiadają moi dzisiejsi goście,

Edyta i Bartek Florkowie,

którzy po 10 latach starań o swoje własne dziecko postanowili przyjąć do swoich serc małą Hanię. I na tym mogłabym skończyć tę historię, bo rozmowa o całym procesie adopcyjnym, tym wszystkich emocjach, zawirowaniach i formalnościach wystarczyłaby pewnie na niejedną Dobranockę.

Ale dodam tylko, że… po niemal dwóch latach od adopcji, kiedy – jak to pięknie napisała Edyta na swoim Instagramowym profilu @edytafl (zajrzyjcie koniecznie!) –

Mieszanka szczęścia, strachu, niedowierzania, wdzięczności I kiedy już wszyscy pozbawią cię nadziei, tak że nawet sama sobie ją odbierasz, to wtedy robi się miejsce na cud  #czekamynachłopca

pojawia się w ich życiu Staś – który, jak mówili wszyscy lekarze, z którymi Edyta z Bartkiem się konsultowali, kiedy kilka lat wcześniej starali się o dziecko i…. 8 razy się nie udało…. nie miał prawa się urodzić.

I jak tu nie wierzyć w cuda, co? ❥

★★★

Dla kogo będzie ten odcinek Dobranocki dla rodziców?

  • dla wszystkich tych, których droga do bycia mamą i tatą jest długa, wyczerpująca i ciągle pod górę
  • dla osób, dla których adopcja to nadal temat tabu
  • dla przyszłych rodziców, którzy chcieliby poznać, jak proces adopcji wygląda od środka; na co przyszli rodzice adopcyjni powinni się przygotować?
  • dla wszystkich bliskich osób, które wspierają osoby po stracie dziecka, niemogących zostać rodzicami – co robić, jak być, jak towarzyszyć w bólu
  • dla wszystkich rodziców, którzy lubią się inspirować życiem innych szczęśliwych i pełnych cudownej energii rodziców
  • dla wszystkich tych, którzy wierzą w cuda i dla tych, którzy…. nie wierzą

★★★

Posłuchaj podcastu z Edytą i Bartkiem – Adopcja, nasza droga do rodzicielstwa

Zaparzcie sobie kubek ciepłej herbaty, usiądźcie wygodnie w fotelu i posłuchajcie wyjątkowej rozmowy o rodzicielstwie z Edytą i Bartkiem.

★★★

Podcastu można też słuchać na innych platformach:

Koniecznie daj znać, jak posłuchasz tego odcinka – będzie mi super miło, jeśli napiszesz komentarz i udostępnisz ten odcinek w sieci. Niech dobre rzeczy idą w świat!

zdjęcia: archiwum domowe Edyty i Bartka

★★★

Zostań z nami na dłużej!

Inne wpisy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.