#MądreFilmyOnline - Kino Dzieci prezentuje - Our Little Adventures

#MądreFilmyOnline – Kino Dzieci prezentuje

#MądreFilmyOnline – takie, które spokojnie można włączyć dziecku, bez obawy, że napotka nieodpowiednie do jego wieku treści. Filmy pięknie zrealizowane, filmy “o czymś”, sprawdzone przez ekspertów: pedagogów, edukatorów i krytyków filmowych. Inspirujące do rozmowy, ale też gwarantujące dobrą zabawę. Gdzie takich szukać? Wystarczy wejść na stronę Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci: www.kinodzieci.plDodatkowo, poza ponad 20 filmami, znajdziecie tam specjalnie przygotowane wideo tutoriale z zabawami plastycznymi oraz materiały do rozmowy z dziećmi. Idealne rozwiązanie na #ZostańWdomu, prawda?

Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline to wybór najlepszych filmów dla dzieci od 4 do kilkunastu lat, które były prezentowane podczas  czołowych europejskich festiwali filmowych m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci – najlepszego w Polsce festiwalu filmowego dla dzieci stworzonego przez Stowarzyszenie Nowe HoryzontyWszystkie filmy można obejrzeć legalnie, za niewielką opłatą (ok. 10 zł) na platformach vod. 

Wśród selekcji Kina Dzieci znajdują się brawurowe opowieści detektywistyczne, ekranizacje popularnych serii książek, mądre i zabawne kino, dostosowane do wieku młodych widzów. Znajdziecie wśród nich przygody Kacpra i Emmy, Pettsona i Findusa czy Gordona i Paddy – filmy idealne dla przedszkolaków. “Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”, “Mirai” czy “Operacja Człowiek w Czerni”, to filmowa przygoda dla nieco starszych widzów (dzieci 6+), zaś niezwykłe historie bohaterów filmów “Jestem William”, “Blanka” i “Przygoda Nelly” dedykowane są odbiorcom 9+. Wymagających starszaków Kina Dzieci (12+) z pewnością zachwycą doceniane przez krytyków i widzów najlepszych międzynarodowych festiwali w Berlinie i Cannes historie Shuli – „Nie jestem czarownicą” i Fridy w „Lato 1993”.

Poza mądrym filmem jest coś jeszcze: tutorial z fajnym warsztatem + materiał dla rodziców

Dodatkowo, tym, co wyróżnia  #MądreFilmyOnline Kina Dzieci są specjalnie przygotowane wideo tutoriale z propozycjami prostych warsztatów plastycznych dla przedszkolaków związane z tematem oglądanego filmu. Ich autorka – Michalina “Miśka” Drygasiewicz, animatorka, która na co dzień pracuje z dziećmi w Kinie Nowe Horyzonty oraz w ogólnopolskim programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, korzysta w nich wyłącznie z przystępnych materiałów, które każdy ma w domu: kredek, farb, kartonów, włóczki, itd. Nie ma więc obawy, że czegoś nie będziemy mieli lub coś nam nie wyjdzie.

Z kolei rodzicom pomogą materiały “Okiem psychologa”, czyli opracowane przez psychologów i pedagogów analizy, poruszające najważniejsze obszary tematyczne filmu. Eksperci podpowiadają, o czym można porozmawiać po filmie z dzieckiem, nawet jeśli samemu nie miało się okazji go obejrzeć, jak to ma miejsce teraz, kiedy wielu z nas, rodziców, musi łączyć pracę zdalną z opieką nad dziećmi.  Takie materiały pomogą nam w rozmowie o wrażeniach dzieci po seansie, ich emocjach, odczuciach, osądach. U nas sprawdza się to znakomicie.

#MądreFilmyOnline - wybór Jasia i Marianki

Hokus pokus Albercie Albertsonie, wiek dzieci: 4+

Na pewno znacie małego rozrabiakę Aleberta Albertsona – małego chłopca o bogatej wyobraźni stworzonego przez szwedzką pisarkę Gunillę Bergstrom. Nasze dzieci (szczególnie Jasio) tak bardzo pokochały książki o Albercie, że nie tylko musiały mieć ubrania z motywami swojego ulubionego bohatera (dzięki Ci Raspberry Republic za fantastyczny pomysł!), ale też z wielką przyjemnością oglądają o nim filmy. I nic w tym dziwnego, Alberta nie da się po prostu nie kochać. Jest on dla mnie taką chłopięcą wersją naszej polskiej “Basi” – mówi to, co myśli, nieustannie dziwi się światu i próbuje – na swój dziecięcy i trochę magiczny sposób – znaleźć wytłumaczenie dla różnych skomplikowanych spraw.

Mirai, Japonia, wiek dzieci: 6+

Bardzo długo wzbraniałam się przed obejrzeniem tej japońskiej animacji. Jak się okazało, bardzo niesłusznie. Jest to bardzo ciepła, przepięknie narysowana, słodko-gorzka opowieść o małym chłopcu, któremu świat staje na głowie. A dzieje się tak, kiedy nagle w jego domu pojawia się młodsza siostra.Historia więc niezwykle uniwersalna, choć zrealizowana w bardzo specyficzny sposób. Jest tu dużo magii, przepięknych poetyckich metafor, nawiązań do kultury japońskiej. Jednak to, co mnie wydawało się straszne czy dziwne, dla Mani wcale takie nie było. Wręcz przeciwnie – ona odbierała to w bardzo naturalny sposób. Więcej informacji: TUTAJ.

Lato 1933, Hiszpania, wiek dzieci: 11+ / rodzice koniecznie muszą zobaczyć!

Ten film to jedno wielkie wzruszenie. Pamiętam, kiedy obejrzałam go pierwszy raz w kinie 3 lata temu, siedział mi w głowie bardzo, bardzo długo. To nie tylko przepiękna i bardzo prawdziwa opowieść o stracie i budowaniu nowych relacji. To także świat widziany oczyma dziecka, próba zrozumienia skomplikowanych i niezwykle prostych zarazem dziecięcych emocji. I nieustanna wiara w to, że będzie dobrze, że musi się udać, choć jest trudno jak cholera. Polecam wszystkim obecnym i przyszłym rodzicom. Więcej informacji TUTAJ.

Lista wszystkich filmów Kino Dzieci Prezentuje #MądreFilmyOnline wraz ze zwiastunami, plakatami i opisami dostępna jest na stronie: www.kinodzieci.pl/filmy-on-line.

Dołącz do nas!