Główna » Czy przeprowadzka na rajską wyspę rozwiązuje wszystkie rodzicielskie problemy?

Czy przeprowadzka na rajską wyspę rozwiązuje wszystkie rodzicielskie problemy?

by Karo

Czy rodzicielstwo w Tajlandii jest łatwiejsze, niż w Polsce? A jeśli tak, to dlaczego? Co nam dało, jako rodzicom, przeniesienie swojego całego życia z trójką dzieci i psem do Tajlandii? Dlaczego zostaliśmy tu półrora roku, ale ostatecznie postanowiliśmy wrócić do Polski? Jak wygląda życie ekspatów, którzy mają dzieci?

O tym wszystkim rozmawiam w najowszym odcinku mojego podcastu Dobranocka dla rodziców z moim mężem Mario – Mariuszem Zielonką, z którym od ponad 10 lat prowadzimy bloga, którego właśnie czytacie :).

Jak to wszystko się zaczęło?

Do Tajlandii, na wyspę Koh Lanta, przeprowadziliśmy się jesienią 2022 roku (pisaliśmy o tym na blogu). Początkowo mieliśmy zostać rok. Jednak po kilku miesiącach mieszkania na wyspie, w trakcie których zobaczyliśmy, ile dobrego daje naszym dzieciom mała międzynarodowa szkoła, do której je zapisaliśmy, jak pięknie się tutaj odnajdują i jak bez większych problemów my, jako rodzice, odnaleźliśmy się w edukacji domowej (poczytacie o tym w tekście Edukacja domowa – co trzeba o niej wiedzieć), stwierdziliśmy, że zostajemy na trochę dłużej.

Czy zawsze było łatwo? Nie. Czy nasze dzieci w Tajlandii zamieniły się w „lepsze wersje” siebie samych a my staliśmy się rodzicami idealnymi? Oczywiście, że nie. Pod pewnymi względami rodzicielstwo w Azji, wśród ekspatów, jest dużo łatwiejsze, pod innymi jest trochę trudniej.

Dlatego też zdecydowaliśmy się nagrać na ten temat podcast. Mamy nadzieję, że nasza rozmowa pomoże Wam w Waszej rodzicielskiej codzienności – zobaczycie, że tak naprawdę najważniejsze jest to, co mamy w sercu. Nieważne, czy mieszkamy na tajskiej słonecznej wyspie, zimnej i wietrznej Islandii czy w naszej ukochanej Polsce.

Posłuchaj naszej rozmowy o rodzicielstwie w Tajlandii

Podcast powstał we współpracy z marką Kinderkraft, której misją jest tworzenie rozwiązań ułatwiających rodzicielstwo i pomagających odkryć radość płynącą z celebrowania wspólnych chwil z dzieckiem. Jesteśmy niezwykle dumni, że marka, której produktów używają miliony rodzin na całym świecie, zaprosiła nas do grona swoich Ambasadorów – szczęśliwych rodziców, dla których rodzicielstwo jest najpiękniejszą, najpełniejszą ale też najtrudniejszą przygodą, jaką można sobie wyobrazić.

Zostań z nami na dłużej!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.