Główna » Dragon Crest Mountain – trekking z dziećmi na najwyższy szczyt Krabi

Dragon Crest Mountain – trekking z dziećmi na najwyższy szczyt Krabi

by Karo

Pupularne Krabi w południowej Tajlandii to nie tylko przepiękne plaże i zatłoczone bulwary nad morzem. To także wspaniałe szczyty, na których prawie wcale nie ma ludzi, m.in. Dragon Crest Mountain (inaczej Khao Ngon Nak) – najwyższy szczyt Krabi. Góra ma wysokość 565 metrów n.p.m., dzięki czemu ze szczytu można podziwiać wspaniałe krajobrazy wokół, m.in. zatokę Phang Nga czy wysepki na Morzu Andamańskim.

My wybraliśmy się tam większą ekipą z dziećmi – zobaczcie, jak zaplanować taki trekking.

Jak już wiecie z naszego bloga, uwielbiamy chodzić z dziećmi po górach (TUTAJ poczytacie więcej). Dlatego też, jak tylko usłyszeliśmy o Dragon Crest Mountain, najwyższym szczycie Krabi, leżącym niedaleko naszej Koh Lanty, od razu postanowiliśmy się tam wybrać.

Skąd się wzięła nazwa szczytu?

Szczyt nazywany jest miejscowych jako Khao Ngon Nak. „Khao” oznacza górę, „Ngon” oznacza czubaty, a „Nak” oznacza Nagę, czyli wężowe stworzenie przypominające smoka, które bardzo często można zobaczyć tuż przed buddyjskimi świątynami w Tajlandii. Tak więc nazwa Dragon Crest Mountain idealnie oddaje ducha tej góry, prawda?

Czy szlak na Dragon Crest Mountain jest trudny?

Szlak na szczyt Dragon Crest Mountain jest bardzo dobrze oznaczony, ścieżka jest dobrze utrzymana. Trasa jest raczej umiarkowanie trudna. Myślę, że bez większych problemów pokonają ją dzieciaki 6+. Dla młodszych dzieci, takich jak nasza Basia (4 lata) można wziąć na wszelki wypadek nosidło.

Szacowany czas potrzebny na wspinaczkę z dziećmi to około 2-3 godziny w jedną stronę – do pokonania mamy 3,7 km.

Jeśli idziecie bez dzieci i macie w miarę dobre tempo (i nie robicie po drodze zbyt wielu zdjęć :), powinniście zmieścić się w 2 godzinach.

Jak wygląda szlak? Gdzie zaparkować auto?

Początek szlaku znajduje się w parku narodowym Than Bok Khorani, około 30-40 minut jazdy samochodem od centrum miasta Krabi. Z plaży Ao Nang jedzie się ok. 25 minut. Auto zostawia się na parkingu przy kasach, tuż pod wejściem na szlak. Jak tam dojechać? Najlepiej wpisać w google maps „Checkpoint Mu Ko Phi Phi National Park”.

Opłata za wejście na teren parku wynosi 200 bathów.

Uwaga! Wejście na szlak zamykane jest o godz. 14:00. Najlepiej więc zacząć wędrówkę wcześnie rano.

Poza tym, jeśli zaczniemy wcześniej rano, to ze szlaku zejdziemy przed największą ekspozycją słoneczną – ok. 13:00/14:00 słońce jest najmocniejsze i najtrudniej si

Pierwsze 1,5 kilometra to łagodne podejście wzdłuż strumienia i przez las deszczowy. Potem szlak staje się trochę bardziej wymagający i prowadzi przez większe wzniesienia i skaliste ścieżki. Są też dosyć strome drewniane schodki, na których trzeba uważać, bo mogą być śliskie. W kilku miejscach zamontowano również liny, które ułatwiają wspianczkę (idealny plac zabaw dla dzieci :).

Na połowie drogi znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać wspaniały widok na okolicę.

Następnie trasa prowadzi przez wąskie, kręte ścieżki wśród skał i roślinności. Ostatni odcinek to wspinaczka po kamieniach na szczyt, gdzie znajduje się punkt widokowy. A widoki…. sami popatrzcie!

Co zabrać ze sobą na szlak na Dragon Crest Mountain?

Na szlak koniecznie trzeba zabrać ze sobą dużo wody do picia, przekąski i wygodne buty do chodzenia. Zabierzcie też czapkę czy kapelusz chroniące przed słońcem i dobrze nasmarujcie się krem z wysokim filtrem UV (my używamy 50).

Podsumowując, trekking na Dragon Crest Mountain jest super fajną przygodą. Nasze starsze dzieci (Mania 9 lat, Janek 7 lat) pokonały trasę bez żadnego problemu. Basia (4 lata) trochę szła na własnych nogach a trochę spała w nosidle. My zmęczyliśmy się tak, jak po przejściu któregoś z bieszczadzkich szlaków. Czyli w sam raz :).

Numery alarmowe w Tajlandii

I na koniec podrzucamy Wam zdjęcie, które zrobiliśmy na szlaku: tablicę z numerami alarmowymi w Tajlandii. Zapiszcie sobie, bo nie wiadomo kiedy się przydadzą!

Zostań z nami na dłużej!

Inne wpisy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.