Główna » Edukacja seksualna w domu – podcast z Tosią / @wdz.dla.zaawansowanych

Edukacja seksualna w domu – podcast z Tosią / @wdz.dla.zaawansowanych

by Karo

Edukacja seksualna w domu. Dlaczego jest tak ważna? Po co w ogóle rozmawiać z dzieckiem o seksualności? Dlaczego wychowując dziecko, nie da się ominąć „tego tematu”? Posłuchajcie mojej rozmowy z Tosią, psycholożką, nauczycielką, edukatorką seksualną w internecie, która na swoim Instagramowym profilu WdŻ dla zaawansowanych dzieli się rzetelną wiedzą, przemyśleniami oraz poleceniami książek w temacie szeroko rozumianej seksualności.

Tak zwane „trudne rozmowy”

Chyba żaden inny temat dotyczący wychowania dziecka nie wzbudza tylu kontrowersji. Mam wrażenie, że seksualność to taki duży worek, do którego każdy z nas wrzuca to, czego doświadczył w dzieciństwie czy wczesnej dorosłości. Wiedza miesza się z przekonaniami, stereotypy z doświadczeniami. Oddzielenie tych różnych sfer nie zawsze jest łatwe i przyjemne.

A gdyby tak podejść do tematu trochę inaczej? I potraktować seksualność tak, jak podpowiada nam moja dzisiejsza gościni, jako „płciowość, cielesność i relacyjność”, która jest nieodłącznym elementem wychowania dzieci? Brzmi już całkiem inaczej, prawda?

W jaki sposób więc rozmawiać z dzieckiem o seksualności?

Kiedy ten temat wprowadzać? A może wprost przeciwnie: niczego nie trzeba wprowadzać, tylko być uważnym i otwartym rodzicem, gotowym odpowiedzieć na wszystkie pytania naszego dziecka?

Posłuchajcie dzisiejszej arcyciekawej rozmowy z Tosią / WdŻ dla zaawansowanych, która nie tylko jest psycholożką, nauczycielką i edukatorką seksualną w internecie, ale przede wszystkim niezwykle zrozumiale, prosto i porywająco opowiada o różnych – na pierwszy rzut oka – skomplikowanych sprawach związanych z seksualnością i rozwojem dziecka.

Czego dowiesz się z dzisiejszej Dobranocki dla rodziców?

  • Czym jest edukacja seksualna i dlaczego jest tak ważna w rozwoju dziecka?
  • Kiedy i jak poruszać tematy związane z seksualnością?
  • Jakie zachowania dziecka są zupełnie naturalne a co powinno nas zaniepokoić?
  • Co robić, jeśli zauważamy coś niepokojącego? Jak chronić dziecko przed wykorzystaniem seksualnym i jak je rozpoznać?
  • Czym jest autonomia cielesna i jak możemy nauczyć dziecko ją respektować?
  • Pierwsza miesiączka, wiek zgody, masturbacja – Tosia odpowiada na najczęściej zadawane pytania dotyczące rozwoju seksualnego dzieci

★★★

Posłuchaj podcastu o tym, jak wspierać dziecko w rozwoju, nie tylko tym seksualnym

★★★

Podcastu można też słuchać na innych platformach:

Koniecznie daj znać, jak posłuchasz tego odcinka – będzie mi super miło, jeśli napiszesz do mnie wiadomość i udostępnisz ten podcast w sieci. Niech dobre rzeczy idą w świat!

★★★

A jeśli zainteresował Was temat wychowania seksualnego, zajrzyjcie do polecanych przez Tosię książek i miejsc w sieci

★★★

Zostań z nami na dłużej!

Inne wpisy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.