Główna » Jak mądrze podejść do edukacji językowej naszego dziecka? Podcast z Tonią Bochińską

Jak mądrze podejść do edukacji językowej naszego dziecka? Podcast z Tonią Bochińską

by Karo

Jakie macie wspomnienie z lekcji angielskiego w szkole? Ja pamiętam, że za każdą poprawną (poprawną!) odpowiedź dostawałam plusa a za każdą nawet lekko niegramatyczną kostrukcję był minus. No i samo sprawdzanie tzw. wiedzy – z reguły była to zwykła odpytywanka przed całą klasą przy tablicy. Wiązało się dla mnie z ogromnym stresem i totalnym dyskomfortem. Wszystkie wykute na blaszkę słówka oczywiście w tamtym momencie jakoś ulatywały mi z głowy. 

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Strach przed popełnieniem nawet najdrobniejszego błędu, który na pewno wszyscy zauważą (i wyśmieją ofkors) spowodował u mnie totalną blokadę językową. Musiałam przejść dosyć długi proces, by pozbyć się tych wszystkich ograniczeń. Z wieloma zmagam się do dzisiaj.

Dlatego też, kiedy myślałam sobie o edukacji językowej naszych dzieci, wiedziałam że chcę inaczej. Bez tego stresu, bez atmosfery rywalizacji i presji na wyniki. Chciałam, by moje dzieci odczuwały przyjemność z poznawania nowych rzeczy. Tak wiecie, z angażowaniem wyobraźni, zmysłów, ich absolutnie cudownej ciekawości świata, w sposób zgodny z indywidualnym rozwojem. 

Myślicie sobie pewnie, marzycielka i idealistka. A ja Wam dzisiaj pokażę (a w zasadzie pokażeMY), że wcale nie! Że takie podejście jest jak najbardziej możliwe.

Jak mądrze podejść do edukacji językowej naszego dziecka? Rozmowa z Tonią Bochińską z Early Stage

Dlatego też do mojej Dobranocki dla rodziców zaprosiłam Tonię Bochińską, wieloletnią nauczycielkę i metodyczkę języka angielskiego, współwłaścicielkę ogólnopolskiej sieci szkół językowych dla dzieci i młodzieży Early Stage, szkoły – która za rok będzie obchodziła 30-stą rocznicę powstania.

Dodatkowo, Tonia jest mamą 9-letniego Stasia i 6-letniej Stefki, więc dobrze wie, z jakimi wyzwaniami borykamy się my, rodzice, chcąc wybrać dla naszych dzieci jak najlepiej.

Jeśli więc zastanawiacie się, kiedy zacząć uczyć dzieci angielskiego, jaką szkołę lub nauczyciela wybrać, jak weryfikować to, co dzieje się na zajęciach i…. jak nie tworzyć u dzieci dodatkowych barier językowych, koniecznie posłuchajcie tej rozmowy. Ja dowiedziałam się z niej naprawdę sporo nowych rzeczy.

★★★

#5 Dobranocka dla rodziców – posłuchaj rozmowy z Tonią Bochińską

★★★

Podcastu można też słuchać na innych platformach:

Koniecznie daj znać, jak posłuchasz tego odcinka – będzie mi super miło, jeśli napiszesz komentarz i udostępnisz ten odcinek w sieci. Niech dobre rzeczy idą w świat!

★★★

Partnerem merytorycznym naszej rozmowy jest Early Stage – ogólnopolska sieć szkół językowych dla dzieci i młodzieży.

★★★

Zobaczcie, jak u nas wygląda edukacja językowa naszych dzieci – mamy kilka fajnych patentów!

★★★

Zostań z nami na dłużej!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.