Jesień w warszawskich teatrach dla dzieci zapowiada się w tym roku wyjątkowo dobrze. Fantastyczne spektakle premierowe, mnóstwo ulubionych przez dzieci przedstawień znanych z poprzednich sezonów i dużo dobrej artystycznej zabawy. Zobaczcie, na co można się wybrać całą rodziną. Przygotowaliśmy dla Was nasze subiektywne zestawienie. Tym razem mamy dla Was 3 bardzo ważne dla nas teatry: Teatr Guliwer, Teatr Niewielki i Teatr Małego Widza.
O tym przeczytasz
- 1 TEATR GULIWER / RÓŻANA 16 / MOKOTÓW
- 2 "Ale kino", reż. Joanna Zdrada - PREMIERA!
- 3 "Różowy gość", reż. Jakub Krofta
- 4 "Jak się robi cyrk?", reż. Punch Mama
- 5 TEATR NIEWIELKI, MIŃSKA 25, SOHO FACTORY
- 6 "Niebowoda", reż. Maria Szajer
- 7 "Puf!", reż. Maria Szajer
- 8 TEATR MAŁEGO WIDZA / JEZUICKA 5 / ŚRÓDMIEŚCIE
- 9 "Kosmos", reż. Agnieszka Czekierda
- 10 Jesień w warszawskich teatrach dla dzieci - co jeszcze polecamy?
- 11 Dołącz do nas!
TEATR GULIWER / RÓŻANA 16 / MOKOTÓW
Do Guliwera chodzimy bardzo często, mamy swoje ulubione spektakle, które oglądamy całą rodziną. Jesienią szczególnie polecamy trzy przestawienia: premierowe „Ale kino”, „Różowy gość” oraz absolutnie przewspaniały „Jak się robi cyrk?”. Gwarantujemy, że każdy z Was (i mały i duży) wyjdzie zadowolony.
Fantastyczny spektakl, zarówno dla dzieci (od 5 lat, chociaż myślę, że ciekawskie 3- i 4-latki też dadzą radę), jak i dla rodziców. Ramę dla przedstawienia stanowi opowieść o Panu Soczewce, operatorze filmowym z wiersza Jana Brzechwy, który przymierza się do nakręcenia filmu. Bohaterami są postaci z wierszy popularnych polskich poetów: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Ignacego Krasickiego, Aleksandra Fredry. Jeśli zatem Wasze dzieciaki znają historię Stefka Burczymuchy albo wiedzą, co wiozła w swoich wagonach ciężka, ogromna lokomotywa, będą się bawić doskonale.
Więcej o spektaklu TU.
Niezwykle śmieszna ale tez przewrotna historia tajemniczego przybysza, który niespodziewanie robi dużo zamieszania w życiu pewnej rodziny. Kiedy niespodziewanie pojawia się w ich mieszkaniu, wzbudza nie tylko entuzjazm dzieci, ale też niepokój rodziców. Okazuje się, że nic nie jest takie, jakie pozornie się wydawało. Różowy gość jest jak papierek lakmusowy – jego obecność i związane z tym zabawne perypetie uświadamiają wszystkim wiele prawd o sobie. Metaforyczna opowieść o tym, dlaczego stereotypy i rutynowe zachowania zasłaniają nam to, co najważniejsze. Spektakl dla dzieci od 5 lat.
Więcej poczytacie TU.
Historia rozgrywa się wokół spotkania młodego adepta sztuki cyrkowej z mistrzem, który najlepsze lata swojej aktywności ma już za sobą. Dodatkowo, na początku wcale za sobą nie przepadają. Jednak wspólna pasja jest silniejsza – razem znajdują nić porozumienia, by powołać do życia to, co kochają najbardziej – CYRK!
Widowiskowa rewia numerów cyrkowych realizowanych w konwencji czarnego teatru staje się w tym przypadku międzypokoleniowym łącznikiem. Spektakl udowadnia, że w kwestii umiejętności posługiwania się wyobraźnią na przestrzeni lat nie zmieniło się aż tak wiele. Jak się robi cyrk mając do dyspozycji tylko wyobraźnię? Przekonajcie się sami! My możemy tylko dodać, że nasze maluchy, Mania i Jasio, wyszły za-chwy-cone! Podobnie jak reszta pełnej sali widzów :). Przedstawienie dla dzieci od 5 lat.
Więcej znajdziecie TU.


Jeśli Wasze dzieci nie zaczęły swojej przygody z teatrem, to zdecydowanie Teatr Niewielki jest najlepszym miejscem, by taka przygoda zaczęła się niezwykle kolorowo, mądrze i zabawnie. Scena Niewielkiego to chyba jedna z najbardziej ulubionych scen naszych dzieciaków, jak były małe. Miłość zresztą trwa do dzisiaj – uwielbiamy abstrakcyjne myślenie tamtejszych reżyserów i multisensoryczne produkcje.
Co o świecie wie roczne dziecko? Strasznie mało i ogromnie dużo. Co prawda nie może tej wiedzy i niewiedzy opowiedzieć słowami, nie potrafi nazwać wszystkich rzeczy i zjawisk, które przecież obserwuje, dotyka, czuje i poznaje na wszelkie możliwe i niemożliwe sposoby.
Jednym z pierwszych, dziecięcych odkryć jest woda. Dziecko podświadomie pamięta, że zanim zaczęła się jego ziemska przygoda, pływało przez długi czas w oceanie maminego brzucha. Teraz na nowo poznaje wodę, w której można się kąpać i którą można pić. A wysoko, wysoko nad wodą i wszystkim innym jest niebo. Niebieskie, czasem szare lub różowe; niebo, z którego zdarza się, że kapie woda. I niebo, i woda są pełne czarów i cudowności. Są źródłem niekończących się odkryć i niezwykłych doznań. To również natura i naturalność, spokój i relaks, obrządki i duchowość.
NIEBOWODA to projekt teatralny skierowany do naj-najmłodszej widowni w wieku 0,8 – 2,5 lat oraz rodziców, łączący cechy widowiska plastycznego, muzycznego perfomansu i spektaklu teatralnego. To przyjazna przestrzeń, w której maluszki wraz z dorosłymi mogą zanurzyć się w świat niezwykłych doznań wizualnych, dźwiękowych i dotykowych, i dzięki wyobraźni odbyć pełną poezji i piękna duchową podróż.
Więcej info TU.




Co kryje tajemniczy ogród, pełen szelestów, plusków i cichutkich stuków-puków? Puf! Puf! niezwykłe stwory wykluwają się jeden po drugim z szarych pufów i unoszą w powietrzu. Czy to ogromna fruwająca meduza, wielka stonoga, tęczowy wąż morski czy fantastyczny pół ptak – pół ryba? A może coś, czego jeszcze nie znamy i nie potrafimy nazwać?
Przestrzeń spektaklu to fantastyczny świat zaczarowanego ogrodu, w którym dzieją się prawdziwe cuda. Przedstawienie dla dzieci wieku 1 – 6 lat.
Więcej o spektaklu znajdziecie TU.


Jesień w warszawskich teatrach dla dzieci nie może być pełna bez Teatru Małego Widza. To tu tak naprawdę zaczął się wielki ruch spektakli dla naj najów, to tu znajdziemy najpiękniejsze i najbardziej sensoryczne propozycje teatralne. My zaś kochamy Teatr Małego Widza przede wszystkim za poważne traktowanie dzieci jako pełnoprawnych odbiorców kultury. Jednym słowem – klasa sama w sobie!
Więcej poczytacie TU.
Jesień w warszawskich teatrach dla dzieci - co jeszcze polecamy?
O teatrach dla dzieci w Warszawie pisaliśmy już nie raz. Mamy swoje ulubione spektakle, na które moglibyśmy chodzić wielokrotnie. To, co na pewno warto się wybrać (i grane jest już kolejny sezon) to „Księżycowo” w Teatrze Ochoty (byliśmy z najmniejszym naj najem, czyli z Basią), „Dzieci z Bullerbyn” w Teatrze Syrena (fantastyczny musical! – Marianka była zachwycona) czy „Dolina Muminków w Listopadzie wg Tove Jannson” w Teatrze Soho. Więcej o tych spektaklach poczytacie TU.
A Wy co polecacie jesienią w warszawskich teatrach dla dzieci?

Dołącz do nas!
- Będzie nam super miło, jeśli polubisz nasz profil na Facebooku.
- Z góry wielkie dzięki za zaobserwowanie nas na Instagramie!
- Zapraszamy też do naszej grupy na Facebooku Aktywni Rodzice – co fajnego można robić z dziećmi. Zarażamy w niej energią do rodzinnego podróżowania i aktywnego spędzania czasu z dzieciakami.
- A może marzysz o podróżach ale nie wiesz od czego zacząć? Wejdź na nasz księżyc – moonandback.pl. Zabierzemy Cię w podróż życia! #robniemozliwe