Główna » Odpocznij. Joga nidra – podcast z Mavą Targosz / Lisia Matka o łatwym odpoczywaniu

Odpocznij. Joga nidra – podcast z Mavą Targosz / Lisia Matka o łatwym odpoczywaniu

by Karo

Kiedy ostatnio odpoczywałaś / odpoczywałeś? Ale wiesz, nie z kieliszkiem wina i serialem na Netfliksie czy z książką na hamaku. Albo może układając z dzieckiem klocki na podłodze lub pijąc kawę z przyjaciółką. Nie o taki odpoczynek mi chodzi.

Kiedy ostatnio odpoczywałaś? Kiedy robiłeś NIC?

Kiedy dałaś/dałeś sobie prawo do takiego prawdziwego odpoczynku – bez rozmyślania, bez planowania kolejnych list to do w domu czy w pracy, bez tej wiecznej gonitwy myśli czy jak mówi moja dzisiejsza gościni – chomików w kołowrotku w naszej głowie. 

No właśnie. 

★★★

Zazwyczaj nie mamy problemu z tym, by rozładowany telefon podłączyć do ładowarki.

Rozumiemy to, że bateria musi się naładować, żebyśmy my mogli dalej korzystać z telefonu. Albo, kiedy kończy się nam paliwo w samochodzie i zapala się ta charakterystyczna pomarańczowa lampka… oczywiste jest dla nas, że nie ciśniemy jeszcze 100 km bo, a nuż tym razem się uda oszukać system. Nie dyskutujemy  z tym. Po prostu zjeżdżamy na stację benzynową i uzpełniamy bak.

A co robimy sami ze sobą, kiedy zapala nam się ta pomarańczowa lampka? Kiedy bateria zaczyna nam migać? No jak to co? Ciśniemy. Pijemy kolejną kawkę, zjadamy energetycznego batona albo w najlepszym razie, wstajemy by się trochę poruszać. A w naszej głowie co się wtedy dzieje? Myślimy, jakoś damy radę, jeszcze troche, jeszcze tylko ten jeden projekt w pracy, jeszcze tylko miesiąc/dwa/sześć i pojadę na te wymarzone wakacje i wreeeeszcie odpocznę. Bo teraz, to wiadomo, zarobiony jestem i nie mam na nic czasu. 

A gdyby tak całkowicie zmienić nasze myślenie? I zamiast wiecznego zajeżdżania się i udowadniania sobie i innym, że kto jak kto, ale my to na pewno damy radę, po prostu zatrzymać się na chwilę – zobaczycie, wystarczy 10 minut – i po prostu odpocząć?

Naprawdę, możesz odpocząć.

Mava Targosz, moja dzisiejsza gościni, znana w sieci jako Lisia Matka, od lat udowadnia (a wraz z nią tysiące badań prowadzonych na całym świecie), że

odpoczynek jest nam potrzebny, tak jak spanie czy oddychanie.

Tak naprawdę wystarczy tylko kilka-kilkanaście minut dziennie, by nasz system mógł się trochę zregenerować. 

Jak to zrobić? Posłuchajcie mojej dzisiejszej rozmowy o łatwym odpoczynku, o jodze nidrze. O tym, że kazdy i każda z nas potrafi odpoczywać. Tylko musi sobie o tym przypomnieć. 

Na samym końcu rozmowy czeka na Was niespodzianka – Mava poprowadzi dla nas kilkuminitową sesję odpoczywania – zobaczycie, jakie to proste!

★★★

Odpocznij. Joga nidra- posłuchaj rozmowy z Mavą Targosz

★★★

Podcastu można też słuchać na innych platformach:

Koniecznie daj znać, jak posłuchasz tego odcinka – będzie mi super miło, jeśli napiszesz komentarz i udostępnisz ten odcinek w sieci. Niech dobre rzeczy idą w świat!

★★★

Zostań z nami na dłużej!

Inne wpisy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.