Główna » Królewski Ogród Światła w Wilanowie – Wasze dzieci go pokochają!

Królewski Ogród Światła w Wilanowie – Wasze dzieci go pokochają!

by Karo

Tysiące kolorowych światełek ułożonych w najróżniejsze kształty. Świecące drzewka pomarańczowe i najsłynniejsze utwory muzyki klasycznej, do których „tańczy” świetlisty tunel (a nasze dzieci razem z nim!). Po raz kolejny Królewski Ogród Światła w Wilanowie sprawił, że magiczna atmosfera świąt Bożego Narodzenia pojawiła się w Warszawie trochę wcześniej, niż zwykle.

Królewski Ogród Światła w Wilanowie - co zobaczymy na wystawie?

Królewski Ogród Światła to czasowa wystawa plenerowa Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Przestrzeń wystawy to idealne idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Dzieciaki będą zachwycone zarówno 75-metrowym świetlistym, roztańczonym tunelem (światełka „grają” w rytm muzyki), który prowadzi od wejścia do Pałacu, jak i Muzycznym Ogrodem Marzeń, w którym można obejrzeć pokazy świetlno-muzyczne. Jest też alejka obsadzona świetlistymi pnączami, są udekorowane diodami drzewka pomarańczowe. Jednym słowem, jak określiła to Marianka, wszystko wygląda jak w lodowym świetlistym zamku Elzy z „Krainy Lodu”. To chyba to najlepsza rekomendacja, by przyjść tu z dziećmi, prawda?

Dodatkowo, w tym roku,  jak zapowiadają organizatorzy, co jakiś czas będą pojawiać się niespodzianki. Jedną z nich będzie magiczny Ogród Różany, który rozbłyśnie na początku grudnia. 

Królewski Ogród Światła w Wilanowie

Czas trwania wystawy: 19 października 2019 – 23 lutego 2020 r. (wystawa nieczynna tylko 24 i 31 grudnia 2019 r.),
Godziny otwarcia: godz. 16.00–21.00, ostatnie wejście: godz. 20.00
Bilety: poniedziałek – piątek: 10 zł bilet zwykły, 5 zł bilet ulgowy sobota – niedziela: 20 zł bilet zwykły, 10 zł bilet ulgowy dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie.

Można płacić kartą, zarówno w kasie Muzeum przed wejściem, jak i w automatach obok kasy.
Bilety można kupić też przez Internet.
Po wystawie można poruszać się z wózkiem. Polecamy też przyjechać tu od poniedziałku do piątku (w weekendy są prawdziwe tłumy!).

Świetlisty roztańczony tunel prowadzący na wystawę plenerową Królewski Ogród Światła w Wilanowie
W Tuli można nawet nosić 5,5 latkę

Dołącz do nas!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.