Główna » Mali podróżnicy mają w życiu łatwiej – najnowsze wyniki badań

Mali podróżnicy mają w życiu łatwiej – najnowsze wyniki badań

by Karo

Chcecie, by Wasze dzieci łatwiej przyswajały wiedzę, myślały mniej schematycznie i nawiązywały trwalsze przyjaźnie? Zabierajcie je na wycieczki! Wyniki przeprowadzonych ostatnio badań są jednoznaczne: mali podróżnicy radzą sobie w życiu lepiej.

Organizacja SYTA (Student and Youth Travel Association) przeprowadziła ostatnio badania wśród 1500 amerykańskich nauczycieli. Wynika z nich jasno, że dzieci, które często zmieniają otoczenie, nie tylko mają więcej życiowych kompetencji, dzięki czemu łatwiej odnajdują się w różnych sytuacjach, ale są też lepszymi uczniami i uczennicami.

MALI PODRÓŻNICY SZYBCIEJ SIĘ UCZĄ I SĄ BARDZIEJ TOLERANCYJNI

Znakomita większość przebadanych nauczycieli (74%) stwierdziła, że podróże mają ogromny długofalowy wpływ na uczniów. Mali podróżnicy, doświadczając innych kultur, niż ta, w której się wychowują, są dużo bardziej otwarci i tolerancyjni, chętni do nauki i doświadczania nowych rzeczy. Pozytywny wpływ podróży widać także na boisku, w kontaktach interpersonalnych. Dzieci, które częściej podróżują są bardziej niezależne i pewne siebie od tych, które czas spędzają głównie w domu. Potrafią także bardziej precyzyjnie wyrażać, to co czują, bronią swojego zdania, szanując jednak przy tym zdanie swoich współtowarzyszy zabaw.

Morze Martwe, Jordania

Dodatkowo, 42% nauczycieli przyznało, że małym podróżnikom łatwiej dostać się na studia i zdobyć wymarzoną pracę – mają więcej różnego rodzaju kompetencji życiowych, które są poszukiwane u przyszłych pracodawców.

Co ciekawe, podróże wcale nie muszą być długie, dalekie i kosztowne. Równie cenne są doświadczenia zbierane podczas mniejszych wypraw: na tym samym kontynencie czy po prostu do innego miasta. Kluczowa jest tu zmiana otoczenia, do którego dziecko przywykło.

DZIECIŃSTWO TO MAGICZNY CZAS – WYKORZYSTAJMY TO!

My z kolei wierzymy, że dzieciństwo to magiczny czas. To, wtedy kształtuje się nasza wrażliwość a to, co z niego zapamiętamy i czego doświadczymy, zostaje na całe życie. Jesteśmy przekonani, że to, co włożymy do głowy i serca małym ludziom, pozwoli im być fajnymi dorosłymi. Dzięki temu wszystkim będzie żyło się lepiej. Dlatego pokazujemy Mani i Jasiowi (no i Basi już trochę też :)) różne fantastyczne miejsca, te bliższe, i te dalsze. Żeby wiedziały, jak pięknie i jak różnorodnie jest nie tylko na świecie, ale przede wszystkim u nas, w Polsce.

Widzimy, jak nasiąkają tym wszystkim, zapamiętują po swojemu, stają się odważniejsze, bardziej pewne siebie. Jak zbierane podczas tych naszych podróży doświadczenia procentują w codziennym życiu. Nasi mali podróżnicy wiedzą, że ludzie mają różny kolor skóry, modlą się w różnych miejscach. Ich domy wcale nie wyglądają jak te w Warszawie. Wiedzą też, że to, że mamy wodę w kranie, nie oznacza, że tak jest na całym świecie.

JEST TEŻ MAŁY „HACZYK”…

Podróżując z dziećmi musimy jednak pamiętać o jednym. Wyjście poza codzienny schemat kształtuje w dziecku coś niesamowitego, ale zarazem „niebezpiecznego”. To ogromna ciekawość świata, umiejętność zadawania pytań, a także… dostrzeganie niekonsekwencji w naszym własnym zachowaniu :). Więc ja na pytanie Mani, kiedy znowu gdzieś ruszymy, zawsze zastanawiam się dwa razy… :).

  • Jak zachęcić dzieci do aktywności na dworze? Sprawdź nasze sposoby.
  • Wiecie, że dzieci, które mają stały kontakt z naturą, wyrastają na szczęśliwych dorosłych? Zobacz najnowsze wyniki badań.

Źródło informacji o badaniach: Matador Network

*************************************

Dołącz do nas!

⇒ Zapraszamy do naszej grupy na Facebooku Aktywni Rodzice – co fajnego można robić z dziećmi. Zarażamy w niej energią do rodzinnego podróżowania i aktywnego spędzania czasu z dzieciakami.

⇒ Będzie nam bardzo miło, jesli polubisz nasz profil Our Little Adventures na Facebooku i będziesz obserwować nas na Instagramie.

Bądźmy w kontakcie! 

3 komentarze

funwithmum 29 marca, 2019 - 23:01

Ja ze swoimi bliźniaczkami podróżuje od ich 1 roku życia. Teraz przy każdej okazji pytają: jaki hotel i które piętro :) i czy będą kulki :D Ostatnio gdzieś przeczytałam, że podróże z dziećmi nie są droższe niż samodzielnie.

Odpowiedz
Joanna Ch. 10 lutego, 2019 - 16:41

Ja też zauważyłam, że moje dzieci są bardziej odważne dzięki podróżom. I są bardzo ciekawe świata, ciągle o coś pytają. To jest dla mnie wyzwanie, bo nie wszystko wiem i umiem odpowiedzieć. Pozdrawiamy z Malezji!

Odpowiedz
zpliszkasiwa.pl 7 lutego, 2019 - 23:00

Cudownie jest podróżować! Moje dzieci zamiast prezentów na urodziy wybierają wycieczki. Podróże są czymś, co uzależnia, dając przy okazji poczucie absolutego szczęścia. Dzięki za Wasze teksty. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.