Główna » Z Tobą choćby na koniec świata! – nasze ulubione mapy dla dzieci

Z Tobą choćby na koniec świata! – nasze ulubione mapy dla dzieci

by Karo

Mapy dla dzieci – nasze maluchy je kochają! I nic dziwnego, bo świat jest przecież taki ciekawy, prawda? Map w naszej kolekcji mamy całkiem sporo: od map kolorowanek i zdrapywanek, przez ogromne piękne mapy-albumy, układanki i puzzle, po wydania kieszonkowe, które można zabrać ze sobą w podróż, a nawet zgnieść i uprasować żelazkiem! Zobaczcie, co wspólnie przeglądamy, zanim wyruszymy w podróż.

W zestawieniu znajdziecie książki, puzzle i mapy dla przedszkolaków i tych trochę starszych odkrywców. Gwarantujemy, że i Wy spędzicie z nimi niejeden wieczór!

MAPY. Edycja fioletowa. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata; tekst i ilustracje: Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Wyd. Dwie Siostry

To jest absolutnie #musthave naszych dzieci. MAPY piekielnie zdolnego duetu rysowników Mizielińskich są z nami w zasadzie od początku. To od nich zaczęła się przygoda naszych dzieci z podróżami. Najpierw mieliśmy wydanie niebieskie, które zostało niemal zaczytane „na śmierć”. Teraz z wielką przyjemnością dołączyliśmy do naszej kolekcji edycję fioletową z 75 ogromnymi mapami (są w nich nowe 24 nowe kraje).

MAPY Wydawnictwa Dwóch Sióstr to książka samograj. Nic dziwnego, że stała się światowym bestsellerem (widzieliśmy ją m.in. w księgarniach w Reykjaviku, w Londynie, w Lizbonie i in. miejscach). Jest świetnie narysowana, fantastycznie przemyca ciekawostki o danym kraju, pokazuje, jak bardzo kolorowy i różnorodny jest świat. To właśnie z MAP nasze dzieci wiedzą, że baobaby rosną na Madagaskarze a w Japonii uprawia się herbatę i ćwiczy sumo. Potrafią też odróżnić budynek Opery w Sydney od Świątyni Lotosu w New Delhi. Zawsze, ale to zawsze przed wyruszeniem w każdą naszą podróż za granicę, wspólnie siadamy do naszych MAP i decydujemy, co w danym kraju chcemy zobaczyć. Dzięki temu każdy mały i duży uczestnik naszej podróży jest zadowolony. Takie mapy dla dzieci po prostu uwielbiamy.

MAPY kupicie TU.

Mapa Paryża. Crumpled City Junior, Palomar

To jedna z ulubionych map Mani i Jasia. Wcale im się nie dziwię, bo z tą mapą można robić w zasadzie wszystko: składać jak się chce, gnieść a nawet upychać po kieszeniach. Poza dziecięcym pogniecionym Paryżem wydawnictwa Palomar mamy jeszcze dorosłą pogniecioną wersję Paryża i Rzymu. To właśnie z nimi przemierzaliśmy oba te miasta wzdłuż i wszerz.

Mapa wykonana jest ze specjalnego materiału, który można gnieść i miąć. Co więcej, by wróciła do pierwotnego stanu, wystarczy ją delikatnie przeprasować żelazkiem. Dodatkowo, materiał jest wodoodporny, dzięki czemu można jej używać w każdych warunkach. Poza tym pomysłowe, śmieszne grafiki, podstawowe informacje i ciekawostki. W sam raz dla małych podróżników.

Te przedziwne mapy można kupić m.in. TU.

Mapy dla dzieci, Paris Map, Crumpled City Junior, Palomar, Our Litte Adventures
Mapy dla dzieci: pognieciony Paryż

Podróż dookoła świata. Północ – południe, wschód – zachód, Nikola Kucharska, Nasza Księgarnia

Książka-harmonijka ze szczegółową rozrysowaną mapą świata. Jest to pełna nagłych zwrotów akcji niezwykła opowieść o dwóch podróżach dookoła świata, z których jedną poznaje się w pionie (na jednej stronie) a drugą w poziomie (na stronie odwrotnej). Uczestnikami pierwszej podróży jest niestraszona rodzina obieżyświatów, którzy nie boją się niczego. W drugą podróż wyrusza rodzina, której celem jest zobaczenie najpopularniejszych turystycznych atrakcji świata. Okazuje się, zresztą tak jak w życiu, że ani jedna, ani druga podróż nie wygląda wcale tak, jak sobie to podróżnicy zaplanowali…

Dzieciaki, podążając tropem bohaterów, rozwiązują zagadki, poznają najciekawsze z ciekawych ciekawostek i dobrze się przy tym wszystkim bawią. Idealna książka na długie letnie popołudnia.

Książkę można kupić TU.

Mapy dla dzieci – Podróż dookoła świata

Mapa przyszłości, Tomasz Minkiewicz, Nasza Księgarnia

To jedna z najśmieszniejszych i najbardziej pomysłowych map dla dzieci, jakie mamy. Z jednej strony to typowa wyszukiwanka – typ książki, który uwielbia chyba każdy maluch. Z drugiej strony to fajna edukacyjna propozycja, która wciąga dzieciaki w zabawną historię o podróży w czasie. Nie zdziwcie się więc, że obok mitycznej Atlantydy zobaczycie tu kosmitów, a Zamek Królewski w Warszawie sąsiaduje z fabryką lodów o smaku zorzy polarnej. Prawdziwe czasoprzestrzenne szaleństwo, które dzieciaki na pewno pokochają.

Książkę można kupić TU.

Mapy dla dzieci - Mapa przyszłości, Our Little Adventures
Mapy dla dzieci – Mapa przyszłości

LUDZIE, Peter Spier, Muchomor

Mimo że ta książka nie jest typową mapą, to jednak ja do map ją zaliczam. I myślę sobie, że LUDZIE Petera Spiera, wybitnego amerykańskiego ilustratora, powinny być lekturą obowiązkową w każdej szkole na świecie. Dlaczego? Książka ta to wspaniały, przepiękny przewodnik po bogactwie i różnorodności nas samych. Spier, za pomocą prostych ale sugestywnych rysunków pokazuje, że każdy z nas jest inny a przez to wyjątkowy. Nie ocenia, nie moralizuje. Po prostu prezentuje różnorodne rasy, religie, zwyczaje ludzi żyjących na świecie. Co więcej, pokazuje, że to, co w jednej kulturze uważane jest za piękne, w innej może być brzydkie albo zupełnie niezrozumiałe. No i że ludzie, mimo że różni, tak naprawdę są tacy sami.

Podsumowując, LUDZIE to wspaniałe wprowadzenie do lekcji życia obywatelskiego, religioznawstwa, historii, kulturoznawstwa, ekonomii i geografii w jednym.

Książkę można kupić TU.

Cześć, Ziemio! Anna Fiske, Dwie Siostry

Gotowi na szaloną podróż w jedne dzień dookoła świata? Jeśli tak, to zapinajcie pasy, otwórzcie głowy na zwariowane przygody i ruszajcie w poszukiwaniu przygód! Cześć, Ziemio to kolejna wyszukiwanka w naszej kolekcji. Tym razem dzieciaki podążają tropem 6 mieszkańców różnych kontynentów, przy okazji poznając ich codziennie życie.

To, za co szczególnie cenię tę książkę, to superpomysł na pokazanie dzieciom, jak funkcjonują strefy czasowe. Dzięki rozrysowaniu przygód na kuli ziemskiej małym czytelnikom łatwiej zrozumieć, że w tym samym czasie mieszkańcy naszej planety mogą robić zupełnie inne rzeczy. Kiedy u Darii w Norylsku jest 12:00, Tom pływający tratwą po Atlantyku ma 4:00 rano. Kiedy w indyjskim Ćennaju dzieci smacznie śpią, to w tym czasie na zachodnim wybrzeżu USA jest środek dnia i można pływać na desce.

Poza tym mnóstwo zabawnych historii, niespodziewanych zwrotów akcji i śmiesznych rysunków. Mania z Jasiem bardzo tę książkę polubili.

Książkę kupicie TU.

Podróżnicy. Wielkie wyprawy Polaków, Andrzej Fedorowicz, ilustr. Zosia Frankowska & Jacek Ambrożewski, Dwie Siostry

Książka dla trochę starszych dzieciaków. 17 fantastycznych opowieści o niezwykłych wyprawach odważnych Polaków. Do czytania przed snem, inspirowania się i pokonywania strachu przed spełnianiem najbardziej szalonych marzeń.

Książka zaczyna się historią Benedykta Polaka, pierwszego polskiego podróżnika, który w XIII wieku wyrusza na koniec świata. Potem mamy m.in. dwudziestoletniego Stefana Szolc-Rogozińskiego i jego ukochaną Afrykę, Jerzego Jelińskiego i samochodową wyprawę dookoła świata w latach 20. XX wieku, Tonego Halika, Kazimierza Nowaka, Jerzego Kukuczkę czy Marka Kamińskiego. Zbiór opowieści zamyka Aleksander Dobra z kajakowymi wyprawami przez Atlantyk.

Jak widzicie, w książce nie ma ani jednej opowieści o wyprawach kobiet. Na szczęście Dwie Siostry już nad tym pracują :). Szczegóły niebawem!

Książkę kupicie TU.

Mapy dla dzieci – Podróżnicy, Dwie Siostry

Wszystko na mapie + Zwierzęta na mapie, puzzle, Dwie Siostry

Te absolutnie fantastyczne puzzle nasze dzieci dostały od nas na Mikołajki. A że Mania i Jasio to prawdziwi puzzlowi ninja, to możecie sobie wyobrazić, jak wyglądały nasze wieczory od 6 grudnia do Świąt… :). Oczywiście całą rodziną rozkładaliśmy się na podłodze i codziennie układaliśmy albo Zwierzęta na mapie (170 elementów) albo – o zgrozo! – Wszystko na mapie (600 elementów).

Puzzle Dwóch Sióstr to oczywiście nic innego, jak nasze ulubione MAPY Mizielińskich, o których pisaliśmy na początku tekstu. Dlatego też wcale się nie dziwimy, że nasze dzieciaki po prostu oszalały na ich punkcie :). Uczciwie przyznajemy, że są to nasze najfajniejsze, najbardziej pomysłowe, najpiękniejsze i najciekawsze puzzle ever. Po prostu puzzlowe mistrzostwo świata.

Dodatkowym plusem jest też to, że pudełka wykonane są z bardzo trwałej tektury i zamykają się na magnes. Dzięki temu będą służyć całe lata, ale są też idealnym pomysłem na prezent.

Puzzle kupicie TU.

Mapy dla dziec - puzzle Zwierzęta na mapie, Dwie Siostry
Mapy dla dziec – puzzle Zwierzęta na mapie
Mapy dla dzieci – Wszystko na mapie

Zostań z nami na dłużej!

1 komentarz

Monika 14 września, 2020 - 07:52

Super wpis. Ja sama uwielbiam mapy i nie mogę się doczekać kiedy będę mogła je córce pokazać (2 latka). Proszę więc o radę, od jakiego wieku wasze dzieci zaczęły oglądać te książki.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.