Główna » Pierwszy spływ kajakowy z dziećmi – Liwiec

Pierwszy spływ kajakowy z dziećmi – Liwiec

by Mario
Kajaki chodziły nam po głowie już od dłuższego czasu. Zastanawialiśmy się, czy nasz dwuletni Jasiek jest już gotowy, czy nie wypadnie do wody lub po prostu będzie mu się nudziło. Dlatego też szukaliśmy miejsca blisko Warszawy z łatwą i płytką rzeką, żeby – w razie czego – szybko zareagować na dynamicznie zmieniającą się sytuację z maluchami :-).
 
Przyjaznych tras kajakowych niedaleko Warszawy jest kilka. Jedną z nich jest rzeka Liwiec (dopływ Bugu), oddalona o ok. 50 minut jazdy samochodem od Warszawy. Kajaki można wypożyczyć w kilku miejscach. My skorzystaliśmy z ośrodka Nadliwie.
 
 
Organizatorzy spływu proponują 3 trasy o różnej długości: jedno-, trzy- i pięciogodzinna. Koszt wypożyczenia kajaka to 35 zł od osoby. Trochę nas zaskoczyło, że dzieci również płacą (30 zł), ale podobno w wypożyczalni kajaków jest to standard.
 
My oczywiście wybraliśmy trasę najdłuższą. Dopiero jak ruszyliśmy, zaczęliśmy się zastanawiać czy Mania i Jasio wytrzymają monotonię spływu. Nasze obawy okazały się nieuzasadnione: rzeka sama w sobie dostarcza mnóstwo rzeczy do zabawy. Wystarczy na przykład nasypać błota na kajak a okaże się, że to idealne miejsce do rysowania; jest też dużo kolorowych kaczek, latają niebieskie ważki, z wody wystają ogromne kamienie, obok kajaka przepływa gałąż. Co kilkaset metrów są także duże łachy piachu, na których można się zatrzymać na krótkie przerwy.
 
Największym wyzwaniem okazały się potrzeby fizjologiczne Mani i Jasia. Oczywiście następowała pełna synchronizacja. Mimo że rzeka jest płytka, momentami nawet bardzo (woda po kolana), to jej prąd skutecznie uniemożliwiał wysiadanie i wsiadanie w trybie natychmiastowym. Dlatego też sikanie (jak na prawdziwych wodniaków przystało!) odbywało się z poziomu kajaka :-). Wystarczyło tylko zaparkować w trzcinach tuż przy brzegu. 
 
Spływ przebiegał nam bez większych niespodzianek. Rzeka jest bardzo spokojna (Mania i Jaś usnęli pod koniec spływu), wokół panuje cisza, która od czasu do czasu przerywana jest odgłosami ptaków lub piknikujących na brzegu ludzi. Nawet mało doświadczony kajakarz lub dopiero zaczynająca swoją przygodę z tym rodzajem łódki kajakarka bez problemu dadzą radę. 
 
Pierwszy spływ kajakowy za nami! I wiemy już, że w tym roku wybierzemy się na kajaki jeszcze nie raz. Kto spływa z nami? :-)
A tak wyglądała nasza 17-kilometrowa trasa:
 

14 komentarzy

Ewelina 4 czerwca, 2018 - 18:11

My w tym roku tez sprobojemy pierwszy raz z 3-latka? Polecamy splywy kajakowe w Zwierzyńcu na rzece Wieprz, plytko, wąska trasa w wiekszosci w cieniu drzew. Bardzo oblegana ale w razie wywrotki itp. kazdy sobie pomaga i jest swietna atmosfera. Trasa ma kilka odcinkow, na ktorych mozemy sie zatrzymac na obiad w specjalnych miejscach z gastronomia itp?

Odpowiedz
Anonim 4 czerwca, 2018 - 13:16

Nie zakończyliście trasy w miesjcu staru, prawda? Jak zorganizowaliście się z powrotem?

Odpowiedz
Mario 4 czerwca, 2018 - 13:33

Samochód zostawialiśmy w miejscu „mety”. Następnie pada pytanie o długość trasy jaką chcemy zrobić – 1,3,5 godzinną. W zależności od tego jaką się wybierze tak daleko wyworzą nas samochodem z kajakami. Dzięki temu płynie się ciągle z prądem :-)

Odpowiedz
Anonim 16 czerwca, 2018 - 11:55

Rewelacja :) Dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz
Anonim 4 czerwca, 2018 - 08:42

‍♂️

Odpowiedz
Anonim 4 czerwca, 2018 - 06:59

Katarzyna Król Liwiec, coś mi to mówi

Odpowiedz
Anonim 4 czerwca, 2018 - 06:48

Uwielbiamy kajaki Nasz Ignacy mógłby z kajaka nie wysiadac Polecamy też na spływz dziećmi Jeziorke koło Piaseczna

Odpowiedz
Our little adventures 4 czerwca, 2018 - 06:48

To może w któryś weekend wybierzemy się tam razem? :)

Odpowiedz
Anonim 4 czerwca, 2018 - 06:49

Jesteśmy za!

Odpowiedz
Zbyszek 4 czerwca, 2018 - 12:24

Z miłą chęcią chcielibyśmy się dołączyć do spływu z naszą Julką. Byny@wp.pl 

Odpowiedz
Love Krowe - nasze podróże 4 czerwca, 2018 - 06:42

Uwielbiam <3 My to samo słyszeliśmy o kajaku z ... mopsem ;) a podróżujemy tak naszą trójką już od ponad roku :)!

Odpowiedz
Our little adventures 4 czerwca, 2018 - 06:45

Piękny mops! <3 Z nami na spływie był Bajzel, który bardzo dzielnie siedział i obserwował :).

Odpowiedz
Anonim 4 czerwca, 2018 - 07:03

My byliśmy wczoraj na spływie Rawka, trasa Donieck – Kamion. Mieliśmy w planach wziąć naszego buldoga, ale tamta trasa absolutnie się nie nadaje :( gdzie spokojnie można popływać z psem?

Odpowiedz
Love Krowe - nasze podróże 4 czerwca, 2018 - 07:22

Agnieszka Dominiak buldożki <3 My biliśmy kilka razy w Dolinie Wisły. Za pierwszym razem płynęliśmy aż 4dni z Sandomierza do Kazimierza Dolnego i wszystkie te rejony były absolutnie przepiękne. Widziałam, że są organizowane jednodniowe spływy w okolicach Kazimierza lub Annopola :) Woda wbrew pozorom jest bardzo spokojna i jedynym utrudnieniem są mielizny :)

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.