Główna » Frutillar – niemiecka kolonia w Chile

Frutillar – niemiecka kolonia w Chile

by Mario

Brak samochodu skłonił nas do odwiedzenia tego dnia Frutillar – poniemieckiej kolonii w Chile, oddalonej o 1,5 godz. drogi od Puerto Montt. W miasteczku wciąż żywy jest niemiecki duch. W okolicznych knajpkach można zjeść bratwurst, czy też zobaczyć na balkonach ustawione ogrodowe krasnale. Samo Frutillar jest bardzo malownicze, nie jest to jednak wg nas tzw. „must see”. Chociaż po intensywnym zwiedzaniu Chiloe bardzo przydał się nam taki dzień na zregenerowanie sił. Spokojnie pospacerowaliśmy sobie po plaży z widokiem na Osorno :-), odwiedziliśmy okoliczny teatr na wodzie oraz skansen niemieckiej osady. Ta ostatnia rzecz jest tutejszą atrakcją (2500 CLP ~ 15zł/os.), wartą odwiedzenia, choć patrząc na „europejskie”, „nasze” zabytki nie robi również większego wrażenia.

plaża w Frutillar z widokiem na Osorno
Frutillar i wulkaniczna plaża

Tego dnia mieliśmy też plan w końcu zobaczyć Puerto Varas. Do tej pory traktowane przez nas raczej w kategoriach przystanku w dalszych wojażach. Miasto na nas zrobiło bardzo pozytywne wrażenie, choć nie ma w nim wiele do oglądania. Niemniej jednak czuliśmy się tam jakoś tak dużo „cieplej” niż w Puerto Montt. Do Puerto Varas wrócimy jeszcze następnego dnia w drodze powrotnej z Saltos del Petrohue.

skansen niemieckiej osady w pomost w miejscowości Frutillar
Poniemieckie budynki we Frutillar

DOŁĄCZ DO NAS

Matka z trójką dzieci siedzi na ziemi w lesie w Puszczy Zielonej
Jasio na hulajnodze Scoot

Będzie nam super miło, jeśli polubisz nasz profil na Facebooku.

Z góry wielkie dzięki za zaobserwowanie nas na Instagramie!

Zapraszamy też do naszej grupy na Facebooku Aktywni Rodzice – co fajnego można robić z dziećmi. Zarażamy w niej energią do rodzinnego podróżowania i aktywnego spędzania czasu z dzieciakami.

A może marzysz o podróżach ale nie wiesz od czego zacząć? Wejdź na nasz księżyc – moonandback.pl. Zabierzemy Cię w podróż życia! #robniemozliwe

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.