Główna » Spacerówka Thule Sleek

Spacerówka Thule Sleek

by Mario

W życiu każdego dziecka przychodzi taki moment, że nie jest w stanie znieść na spacerze ciągłego widoku nieba. U naszych dzieci konsekwentnie okres ten przychodzi między 5 a 6 miesiącem. Wtedy zaczyna u nas grać pierwsze skrzypce spacerówka. Tym razem testujemy spacerówkę Thule Sleek. Test gondoli oraz stelaża znajdziecie tutaj.

Thule sleek znakomita spacerówka dla aktywnych rodziców
Thule Sleek – miejski aktywista

Przodem, tyłem we dwójkę w Thule Sleek

Jeśli przeczytaliście nasz poprzedni test gondoli to wiecie, że Thule oferuje 15 różnych konfiguracji wózka. Ponieważ nasza starsza dwójka jest już za ciężka do spacerówki, nas interesują tylko dwie pozycje: przodem do kierunku jazdy i przodem do rodzica.

Thule sleek znakomita spacerówka dla aktywnych rodziców
Specjalna przejściówka do montażu wózka spacerowego Thule Sleek przodem do rodzica.
Specjalna przejściówka Thule Sleek

Co oferuje Thule Sleek?

Wydawać by się mogło, że niewiele da się zrobić w temacie innowacyjności rozwiązań w spacerówkach. Thule jednak zaskakuje. Skupiając się jedynie na samej spacerówce – chylimy czoła przed 5-punktowym systemem zapinania. Jest on na tyle przemyślany, że nadal nasz mózg nie ogarnia, że wystarczy nacisnąć przycisk i już. Można wyjąć dziecko, bez konieczności wyciągania rączek dziecka z pasów. Po prostu system zapięcia każdego pasa jest niezależny i – uwaga -można zapiąć dziecko w trzypunktowy pas (jeśli potrzebujemy tylko zabezpieczyć dziecko na chwilę).

PIęciopunktowy pas bezpieczeństwa Thule Sleek
Pięciopunktowy pas bezpieczeństwa

Daszek przeciwsłoneczny, który jest na tyle duży, że potrafi skutecznie ochronić dziecko od promieni słonecznych. To rozwiązanie znamy z naszego starego i wysłużonego Maclarena. Tutaj jednak nie dość, że daszek jest z materiału nieprzepuszczającego promieni UV, to ma otwieraną klapkę, przez którą widać dziecko oraz dodatkowo jedną trzecią daszku stanowić może siatka wentylacyjna. A gdy tego będzie mało, można dodatkowo rozłożyć w Thule Sleek sztywny daszek.

System regulacji pasów jest chyba jednym z lepiej pomyślanych, jakie widzieliśmy. Jest też bliźniaczo podobny do tego, które Thule stosuje w swoich przyczepkach. Nie trzeba się bawić w przewlekanie pasów przez całe siedzisko, odblokowywanie i zapinanie ich. Wystarczy wysunąć i przełożyć wyżej bądź niżej.

Nóżki dziecka w Thule Sleek nie zwisają swobodnie. Niby takie oczywiste, że stopy, które nie mają punktu podparcia, drętwieją. Thule o tym wie i zrobiło „kubełkowy” regulowany podnóżek.

Thule Sleek pałąk bezpieczeństwa
Pałąk bezpieczeństwa w Thule Sleek obraca się wielu kierunkach ułatwiając życie

Wygląd Thule Sleek

Przeglądając zdjęcia, które zrobiliśmy w historycznym miejscu w Warszawie (kto wie gdzie?) jednogłośnie stwierdziliśmy, że wygląd tego wózka jest naprawdę niesamowity. Niby dominuje prostota, a wszystko jest tak pomyślane, żeby do siebie idealnie pasowało i grało ze sobą, tworząc jedną solidną bryłę. No po prostu żaden wózek się nam tak nie podobał, jak Thule Sleek.

Thule sleek znakomita spacerówka dla aktywnych rodziców
Thule Sleek
Thule sleek znakomita spacerówka dla aktywnych rodziców
Thule sleek znakomita spacerówka dla aktywnych rodziców

Dla kogo jest Thule Sleek?

Pierwsze nasze skojarzenie to dla aktywnych rodziców, ale w takim sensie aktywności miejskich. Super się prowadzi, jest wyjątkowo zwrotny. Ma też dużą przestrzeń załadunkową i, co bardzo ważne, mieści się w każdą zakupową alejkę – nawet w sklepach z zielonym płazem :-). W wersji z dwójką dzieci, ciągle jest tak samo wąski jak w przypadku jednego dziecka. Wygląda znakomicie. Wadą oczywiście może być cena, ale też mamy świadomość, że Thule to najwyższa półka i nie jest ona dostępna i osiągalna dla wszystkich.


❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥

Dołącz do nas!

❥ Będzie nam super miło, jeśli polubisz nasz profil na Facebooku i zaobserwujesz nas na Instagramie.

❥ Zapraszamy też do naszej grupy na Facebooku Aktywni Rodzice – co fajnego można robić z dziećmi. Zarażamy w niej energią do rodzinnego podróżowania i aktywnego spędzania czasu z dzieciakami.

❥ Zainteresował Cię się nasz tekst? Będziemy wdzięczni, jak go udostępnisz. Niech dobre rzeczy idą w świat!

❥ A może marzysz o podróżach ale nie wiesz od czego zacząć? Wejdź na nasz księżyc – moonandback.pl. Zabierzemy Cię w podróż życia! #robniemozliwe

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.