Główna » Pierwsza pomoc w górach – ratownicy TOPR Andrzej Górka i Łukasz Migiel o bezpieczeństwie w outdoorze

Pierwsza pomoc w górach – ratownicy TOPR Andrzej Górka i Łukasz Migiel o bezpieczeństwie w outdoorze

by Karo

Jak się zachować w górach (i szerzej w outdoorze), kiedy zdarzy się wypadek? Jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy i dlaczego to właśnie od nas, zwykłych ludzi na szlaku, zależy skuteczność późniejszej pomocy ratowników medycznych? Co dodatkowo spakować do plecaka, kiedy idziemy w góry z dziećmi? I jak się do takich rodzinnych wycieczek przygotować?

O to wszystko (i wiele, wiele więcej) zapytałam w nowym odcinku mojego podcastu DOBRANOCKA DLA RODZICÓW wspaniałych ekspertów, Andrzeja Górkę i Łukasza Migiela, ratowników medycznych, ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, autorów książki Pierwsza pomoc w górach.

Pierwsza pomoc w górach i szerzej: w outdoorze

Jeśi wybieracie się w góry, na wycieczkę do lasu czy piknik w outdoorze, koniecznie posłuchajcie tej rozmowy – wiedza i doświadczenie Andrzeja i Łukasza są nie do przecenienia. A potem zapiszcie się na szkolenie z pierwszej pomocy – moi goście mówią, że dla własnego bezpieczeństwa każdy z nas powinien przejść takie szkolenie co kilka lat. I jak się z nimi bardzo, bardzo zgadzam.

Posłuchaj rozmowy z ratownikami Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego

Podcastu można też słuchać na innych platformach:

Koniecznie dajcie znać, jak posłuchacie podcastu – niech dobre rzeczy idą w świat!

  • Pamiętajcie, żeby zasubskrybować Dobranockę dla rodziców, gdziekolwiek jej słuchacie ❥
  • Nie zapomnijcie również ocenić podcastu w aplikacji – z góry pięknie dziękuję! ❥
  • No i koniecznie podeślijcie go swoim znajomym – dzięki temu grupa słuchaczy i słuchaczek stale się poszerza ❥

Dobranocka dla rodziców – co to za podcast?

Dobranocka dla rodziców to podcast, w którym poruszam tam tematy związane z rodzicielstwem, aktywnym życiem z dziećmi i byciem blisko: blisko natury i blisko siebie nawzajem (zobaczcie naszą kampanię CHODŹ NA DWÓR!).

Wierzę, że dzieciństwo to magiczny czas: to, wtedy kształtuje się nasza wrażliwość, a to, co z niego zapamiętamy, zostaje na całe życie. 

Dlatego tak kocham o tym dzieciństwie rozmawiać, zadawać pytania i razem z moimi gośćmi i gościniami podcastowymi zastanawiać się nad tym, co w życiu naszych dzieci najważniejsze (powiem Wam w sekrecie, że relacje, czas, nasza uwaga, no i natura, wiadomo!).

Jeśli te wartości są Wam bliskie i mój podcast wnosi do Waszego życia coś dobrego, będzie mi suuupermiło, jeśli dołączycie do Patronów i Patronek Dobranocki serwisie Patronite ❥.

Zostań z nami na dłużej!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.