Główna » Chodź na dwór, zapisuj godziny i wygrywaj nagrody outdoorowe!

Chodź na dwór, zapisuj godziny i wygrywaj nagrody outdoorowe!

by Karo

Po 10 latach pokazywania Wam „naszych małych przygód” w outdoorze, pisania o byciu w naturze, o tym, co natura robi z naszymi ciałami, mózgiem, układem nerwowym i jaki ma wpływ na rozwój dzieci, pora na coś większego!

Startujemy z naszą całoroczną rodzinną kampanią outdoorową CHODŹ NA DWÓR! Będziemy wspólnie motywować się do wyjścia na dwór, zapisywać nasze godziny spędzone na dworze i… wygrywać outdoorowe dobro! Dołączacie do nas?

CHODŹ NA DWÓR! – o co chodzi z naszą akcją?

Dlaczego zachęcamy Was do codziennego wychodzenia na dwór? To proste! Nasze ciało kocha ruch! Nasze ciało kocha naturę! Dzieci najlepiej rozwijają się w ruchu na świeżym powietrzu. Dorośli potrzebują codziennej aktywności fizycznej na dworze, by żyć zdrowo i szczęśliwie. Nie zostaliśmy stworzeni do życia w czterech ścianach. Zostaliśmy stworzeni do ruchu na dworze! I to przez cały rok!

Dlatego co miesiąc, wraz z partnerami naszej kampanii, będziemy Was zachęcać i motywować do wyjścia na dwór i do aktywności na świeżym powietrzu. 

Nie zamykajmy dzieci w domu – epidemia deficytu natury

Czas spędzony na dworze NAPRAWDĘ ma znaczenie. Im więcej godzin na świeżym powietrzu, tym lepiej! Godzina codziennej aktywności na dworze to takie minimum.

Lekarze i terapeuci bardzo jasno wskazują, że dziecko, by dobrze się rozwijało, powinno przebywać na dworze co najmniej 3 godziny dziennie. Ostatnio mówiła o tym m.in. w moim podcaście DOBRANOCKA DLA RODZICÓW, lek. pediatra Ewa Miśko-Wąsowska.

Nie zamykajmy dzieci w domu - dr Miśko o deficycie kontaktu z naturą i odporności dzieci

Trackery outdoorowe – przebywaj na dworze i koloruj godziny!

Dlatego też, by wszystkim nam łatwiej było się zmotywować i stworzyć dobre nawyki, przygotowaliśmy dla Was trackery czasu spędzonego na dworze – każda godzina odpowiada jednej kratce.

Trackery można pobrać poniżej z naszego bloga:

Jak używać trackerów outdoorowych?

Trackery służą nam do monitorowania naszych godzin spędzonych na dworze. I tak na przykład, jeśli danego dnia jesteśmy na dworze godzinę, po powrocie zamalowujemy jedną kratkę naszego koła. Jeśli jesteśmy 3 godziny, zamalowujemy 3 kratki.

Najpiej jest wydrukować sobie jeden z plakatów i powiesić na ścianie w domu w jakimś widocznym miejscu, np. w przedpokoju lub kuchni – tam, gdzie przebywa cała rodzina. Dzięki temu plakat będzie się rzucał w oczy i łatwiej będzie nam się zmotywować do codziennego wychodzenia na dwór. Fajnie też powiesić plakat na wysokości wzroku i rączek dziecka – dbając codziennie o wspólne zamalowywanie kratek, dbamy tym samym o utrwalenie codziennego nawyku bycia na dworze.

Sprytne, co?

Co miesiąc nowy Partner akcji!

Przez cały rok będziemy nawzajem się zachęcać (bo my też czasem potrzebujemy motywacji – każdy z nas zmaga się z tym samym!) do wychodzenia na dwór i kolorowania naszych trackerów. Na blogu, w naszych mediach społecznościowych (jeśli jeszcze nie obserwujecie nas na Instagramie czy Facebooku, nie ma Was w naszej fejsbukowej grupie Aktywni Rodzice to najwyższa pora to nadrobić! ❥) i w podcaście DOBRANOCKA DLA RODZICÓW będziemy zamieszczać mnóstwo praktycznych wskazówek dotyczących przebywania w outdoorze: proponować Wam różne aktywności, polecać fajne książki, robić testy produktów czy – wraz z ekspertami i ekspertkami z różnych dziedzin – omawiać ważne badania dot. wpływu aktywności fizycznej na dworze, outdoorowego stylu życia na funkcjonowanie całej rodziny, itd.

Dodatkowo, co miesiąc, nasi Partnerzy (outdoorowe marki, które znamy, kochamy i od lat używamy! ❥❥❥) będą Was motywować outdoorowym dobrem, dzięki czemu bycie w naturze będzie bezpieczniejsze, przyjemniejsze i bardziej komfortowe.

Partnerzy kampanii CHODŹ NA DWÓR! w roku 2024 – co to za marki?

Partner Stycznia – marka Paterns

Najpiękniejsze na świecie ubrania z wełny merino dla całej rodziny, które można nosić cały rok! Merino oddycha, jest antybakteryjne, w zimie grzeje, latem chłodzi. Outdoorowe ubranie idealne!

Partner Lutego – marka MaBiBi

Kolorowe, funkcjonalne, oddychające, odporne na wiatr i deszcz kurtki, kombinezony, osłonki na nosidełko, stuptuty i nerki softshellowe. Ubrania idealne na każdą pogodę. Z tymi ubraniami nie ma żadnych wymówek, że nie można iść na dwór!

Partner Marca – sklep TwójLunchbox.pl

Nasz ulubiony sklep z lunchboxami, bidonami, termosami, butelkami termicznymi i pojemnikami na jedzenie na każdą okazję. I na dwór i do szkoły i do pracy. Uwielbiam przede wszystkim za jakość i przepiękne wzory.

Partner Kwietnia – wypożyczalnia zabawek Figlisto

Zupełnie wyjątkowa wypożyczalnia zabawek, w której zabawki…. nie są najważniejsze. One są tylko wskazówką, by pokazać, że najważniejsza jest właśnie swobodna, niewymyślona i niesterowana przez nas, rodziców zabawa. Swobodna zabawa. I najlepiej taka na dworze.

Kolejni Partnerzy będą ogłaszani wraz z początkiem danego miesiąca partnerskiego. Dlaczego? Żeby był mały dreszczyk emocji :).

Chodź na dwór! Jak wziąć udział w comiesięcznym outdoorowym rozdaniu?

To banalnie proste! Z naszej strony ourlittleadventures.pl pobierzcie jeden z plakatów z trackerami i wydrukujcie go. Spędzajcie czas na dworze, kolorujcie kratki, a po skończonym miesiącu, zróbcie zdjęcie plakatu i prześijcie nam go mejlem na adres hello@ourlittleadventures.pl z krótką informacją o Waszej rodzinie i o tym, w jaki sposób spędzaliście najcześciej czas na dworze. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 2 dnia każdego miesiąca 2024 do godziny 24:00.

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, co miesiąc będziemy wybierali jedną rodzinę, która chwyci nas za nasze outdoorowe serducho. Rodzina ta otrzyma od nas kupon do zrealizowania w sklepie któregoś z naszych Partnerów (partner miesiąca będzie ogłaszany na naszych profilach na Instagramie, Facebooku oraz w naszym newsletterze DOBRE WIEŚCI na początku każdego miesiąca). Warto więc dodać nas do obserwowanych, polubionych, zapisać się na newsletter.

Liczba godzin nie ma znaczenia (choć wiadomo, że im więcej, tym lepiej!), liczy się intencja, praca nad nawykiem, chęć spędzania czasu razem i budowania wspomnień w naturze!

Kto może wziąć udział w naszym rozdaniu?

Każda rodzina, która chce wyrobić sobie nawyk codziennej aktywności na dworze! Może to być mama z dzieckiem i psem, rodzice z 3 dzieci, babcia z wnukiem, ciocia, dwoje siostrzeńców i brat mamy, dwie mamy i dziecko, dwóch tatów i dzieci, rodzina patchworkowa, ludzie, którzy razem spędzają czas na dworze i są ze sobą blisko. Jak widzicie, rodzina to całkiem pojemne słowo! ❥ Ważne są po prostu relacje i chęć wspólnego przebywania w naturze.

Jak spędzać czas na dworze? Czy każda aktywność się liczy?

Każdy z nas jest różny. Każda rodzina ma swoje własne rytuały, ulubione sposoby na spędzanie czasu razem. Tak naprawdę liczy się każda godzina spędzona na świeżym powietrzu, niezależnie od tego, czy jest to:

 • spacer w parku (do któego zachęcamy najbardziej – będę o tym dużo pisać w tym roku!)
 • bieganie
 • jazda na rowerze
 • jazda na rolkach, łyżwach
 • lepienie bałwana
 • rzucanie się śnieżkami
 • zbieranie grzybów
 • zbieranie muszelek nad morzem
 • małe i duże wycieczki po górach – nawet 500 metrów ze stawiającym swoje pierwsze kroki maluchem się liczy! Wszystko zaczyna się przecież od tego pierwszego kroku!
 • zabawa w chowanego
 • gra w berka
 • gra w klasy
 • gapienie się w niebo i liczenie chmur
 • spacer z psem
 • piknik w lesie
 • zjazdy na nartach, skitoury, biegówki
 • poranny jogging
 • nurkowanie z butlą
 • robienie aniołków na śniegu
 • skakanie przez kałuże
 • skakanie przez fale a potem budowanie zamku z piasku na plaży
 • wspinanie się na drzewa
 • gra w tenisa, squasha czy ping ponga w parku
 • wyjście rano po bułki z dzieckiem w wózku
 • snorkling, pływanie z rurką
 • jazda na snowboardzie po śniegu lub piasku na pustyni
 • karmienie kaczek w parku
 • huśtanie się na huśtawce na placu zabaw
 • chodzenie dookoła placu zabaw
 • wyścigi na hulajnodze
 • kopanie kamyków na poboczu
 • karmienie zwierząt i opieka nad nimi
 • wszystko to, co lubicie! ❥

Ważne jest to, by po prostu wyjść z domu. Niezależnie od tego, czy na dworze +20 czy -15 st. C., czy świeci słońce, czy pada deszcz, jest „ładnie” czy „brzydko”. Bo jak wiadomo, nie ma złej pogody na spacer, jest tylko źle dobrane ubranie!

Czasem spędzicie na dworze pół godziny, czasem zostaniecie tam 4 godziny. Latem pewnie będzie więcej, zimą mniej. Ważne jest jednak to, by wyrobić w sobie nawyk codziennej aktywności na dworze i… zachęcać do tego innych! Zobaczycie, Wasze ciała, Wasze mózgi, Wasze układy nerwowe Wam za to podziękują! ❥❥❥

To jak, dołączacie do naszej akcji? Z kim się widzimy na dworze?

Zostań z nami na dłużej!

8 komentarzy

Ela 5 marca, 2024 - 06:49

To wychodzimy jeszcze wiecej :) dzięki za motywację :)

Odpowiedz
Pola 11 stycznia, 2024 - 19:57

Super sprawa! W grudniu robiłam zdjęcia na spacerach do wyzwania w pracy – zaskoczyło mnie ile mi to sprawiło radości :D

Wchodzę w to – moimi butami i drobnym krokiem 15miesieczniaka :D

Odpowiedz
Kinga 7 stycznia, 2024 - 08:43

Idziemy w to! Chociaz nas nie trzeba dwa razy namawiać do wyjścia;) jak się ma #dzikiedzieci to nie ma innego wyjścia;) świetna inicjatywa!

Odpowiedz
Janek 6 stycznia, 2024 - 15:06

Ale fajna akcja!!

Odpowiedz
Karolina 6 stycznia, 2024 - 15:05

Super pomysł!!! Oby więcej tak wartościowych tresci i inicjatyw.

Odpowiedz
Ewelina 21 stycznia, 2024 - 21:20

Super pomysł do motywowania innych😁

Odpowiedz
kat 4 stycznia, 2024 - 12:36

GENIALNE!

Odpowiedz
Magda 7 stycznia, 2024 - 11:42

Super sprawa :) Wchodzimy w to !

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.