Główna » Wow! Tu jest jak w Minecrafcie! O tym, jak rozkochać dzieci w Tatrach – Jasiek Sabała, Tatrologia

Wow! Tu jest jak w Minecrafcie! O tym, jak rozkochać dzieci w Tatrach – Jasiek Sabała, Tatrologia

by Karo

Z czym Wam się kojarzą Tatry? Z zapierającymi dech widokami, przepiękną architekturą czy zatłoczonymi Krupówkami, ceprostradą do Morskiego Oka i długą kolejką na Kasprowy? No właśnie…

W dzisiejszym odcinku mojego podcastu DOBRANOCKA DLA RODZICÓW pokażę Wam, a w zasadzie zrobi to mój wspaniały gość – Jasiek Krzeptowski Sabała – taternik, przewodnik tatrzański i jaskiniowy, wieloletni pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego, twóca fantastycznego profilu na Instagramie TATROLOGIA (koniecznie zobaczcie!), no i tata 3-letniego Stasia i 2-letniej Milenki, że Tatry do dużo dużo więcej niż tylko te Krupówki i Gubałówka i że dzikie tłumy sa tak naprawdę tylko przez kilka dni w roku.

Autor zdjęć: Tomek Marciniak

Dzieci w Tatrach – o czym rozmawiam z Jaśkiem Sabałą?

Pytam Jaśka o to, jak się przygotować do wycieczek w góry z dziećmi, na jakie szlaki wjedziemy wózkiem, a na które przyda się nosidłko. Pytam o to, jak rozkochać dzieci w Tatrach, zarówno w wędrówkach po górach, jak i w turystyce przyrodniczej – bo przeciez nasze Tatry to prawdziwa perełka w skali świata – można tam zobaczyć rośliny, które nigdzie indziej nie rosną.

Rozmawiamy też o tym, co wziąć ze sobą na szlak, jak się na tym szlaku zachować (np. jak zrobić kupę w parku narodowym – co z dziećmi na pewno zdarzy się nie raz!), o tym, jak zaplanować trasy z małymi dziećmi, które zachwycają się wszystkim, jak ze starszakami 10+, dla których (coraz częściej) wyzwaniem jest spędzenie kilku godzin bez dostępu do smarfona i Internetu. Dlaczego warto korzystać z papierowej mapy, czemu nie wolno zostawiać obok szaku ogryzków i co wspólnego mają Tatry z Minecraftem i tapetą na kompturze (jak się okazuje, całkiem sporo!). A takze o tym, że często celem jest nie samo wejście na szczyt, ale wędrówka, droga, która do niego prowadzi.

Serio, same konkretny spod samiuśkich Tater! W koncu Jasiek nie tylko w Tatrach pracuje, ale też pochodzi i cały czas mieszka.

To co, z kim się widzimy na szlaku?

Posłuchaj rozmowy z Jaśkiem Sabałą

Podcastu można też słuchać na innych platformach:

Koniecznie dajcie znać, jak posłuchacie podcastu – niech dobre rzeczy idą w świat!

  • Pamiętajcie, żeby zasubskrybować Dobranockę dla rodziców, gdziekolwiek jej słuchacie ❥
  • Nie zapomnijcie również ocenić podcastu w aplikacji – z góry pięknie dziękuję! ❥
  • No i koniecznie podeślijcie go swoim znajomym – dzięki temu grupa słuchaczy i słuchaczek stale się poszerza ❥

Dobranocka dla rodziców – co to za podcast?

Dobranocka dla rodziców to podcast, w którym poruszam tam tematy związane z rodzicielstwem, aktywnym życiem z dziećmi i byciem blisko: blisko natury i blisko siebie nawzajem (zobaczcie naszą kampanię CHODŹ NA DWÓR!).

Wierzę, że dzieciństwo to magiczny czas: to, wtedy kształtuje się nasza wrażliwość, a to, co z niego zapamiętamy, zostaje na całe życie. 

Dlatego tak kocham o tym dzieciństwie rozmawiać, zadawać pytania i razem z moimi gośćmi i gościniami podcastowymi zastanawiać się nad tym, co w życiu naszych dzieci najważniejsze (powiem Wam w sekrecie, że relacje, czas, nasza uwaga, no i natura, wiadomo!).

Jeśli te wartości są Wam bliskie i mój podcast wnosi do Waszego życia coś dobrego, będzie mi suuupermiło, jeśli dołączycie do Patronów i Patronek Dobranocki serwisie Patronite ❥.

Zostań z nami na dłużej!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.