Główna » Jeśli nie wiesz, co robić, rób kroki – rozmowa z Olą Potykanowicz o wpływie ruchu w naturze na zdrowie psychiczne

Jeśli nie wiesz, co robić, rób kroki – rozmowa z Olą Potykanowicz o wpływie ruchu w naturze na zdrowie psychiczne

by Karo

Jak to się dzieje, że osoby, które regularnie się ruszają, są aktywne fizycznie, dużo lepiej oceniają swoje samopoczucie, niż te które nie wykazują takich aktywności? Dlaczego siedzący tryb życia, który coraz częściej nazywany jest epidemią, często łączy się z doświadczaniem zaburzeń nastroju, niepokoju i stanów lękowych?

Jak dbać o swój dobrostan psychiczny? Co robić, by mieć energię do życia, by nasz mózg był ostry jak brzytwa, a nasze sprawne ciało służyło nam jak najdłużej? Jeśli nie wiesz, co robić, rób kroki – mówi moja dzisiejsza gościni podcastowa, Ola Potykanowicz – wspaniała psycholożka i biegaczka. I całkowicie się z nią zgadzam!

Wpływ ruchu na zdrowie psychiczne – posłuchaj podcastu z Olą Potykanowicz

Posłuchajcie, dlaczego ruch jest tak superhiperważny, by każda część naszego ciała pracowała tak, jak należy, jak regularnie pozbywać się stresu, regulować swoje emocje i prawdziwie zadbać o swój układ nerwowy, o swoje zdrowie psychiczne. Gwarantuję Wam, że po godzinnym spotkaniu z Olą Potykanowicz, naprawdę będzie Wam się chciało ruszyć z tej kanapy. Mnie dała ogromnego kopa takiej dobrej, pozytywnej i superwartościowej energii!

No i potwierdziła wszystko to, o czym Wam tu opowiadam w naszej kampanii outdoorowej CHODŹ NA DWÓR! :).

Podcastu można też słuchać na innych platformach:

Koniecznie dajcie znać, jak posłuchacie podcastu – niech dobre rzeczy idą w świat!

  • Pamiętajcie, żeby zasubskrybować Dobranockę dla rodziców, gdziekolwiek jej słuchacie ❥
  • Nie zapomnijcie również ocenić podcastu w aplikacji – z góry pięknie dziękuję! ❥
  • No i koniecznie podeślijcie go swoim znajomym – dzięki temu grupa słuchaczy i słuchaczek stale się poszerza ❥

Dobranocka dla rodziców – co to za podcast?

Dobranocka dla rodziców to podcast, w którym poruszam tam tematy związane z rodzicielstwem, aktywnym życiem z dziećmi i byciem blisko: blisko natury i blisko siebie nawzajem (zobaczcie naszą kampanię CHODŹ NA DWÓR!).

Wierzę, że dzieciństwo to magiczny czas: to, wtedy kształtuje się nasza wrażliwość, a to, co z niego zapamiętamy, zostaje na całe życie. 

Dlatego tak kocham o tym dzieciństwie rozmawiać, zadawać pytania i razem z moimi gośćmi i gościniami podcastowymi zastanawiać się nad tym, co w życiu naszych dzieci najważniejsze (powiem Wam w sekrecie, że relacje, czas, nasza uwaga, no i natura, wiadomo!).

Jeśli te wartości są Wam bliskie i mój podcast wnosi do Waszego życia coś dobrego, będzie mi suuupermiło, jeśli dołączycie do Patronów i Patronek Dobranocki serwisie Patronite ❥.

Zostań z nami na dłużej!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.