Główna » 10 rzeczy, które zaskoczyły mnie w macierzyństwie

10 rzeczy, które zaskoczyły mnie w macierzyństwie

by Karo

Tych rzeczy jest oczywiście dużo więcej, niż dziesięć. Mogłabym wymienić ich pewnie ze sto. I codziennie dodawać nowe. Jedno jest pewne. Macierzyństwo to największy „projekt rozwojowy”, w jakim biorę udział. Nic mi nigdy nie dało tyle energii do życia, tyle zmęczenia i tyle nowych odkryć, co bycie mamą.

Ciekawa jestem, czy też tak macie ❥

10 rzeczy, które zaskoczyły mnie w macierzyństwie

  1. Noce z noworodkiem mogą być takie długie. A lata z dzieckiem taaaaaaak niesprawiedliwie krótkie.
  2. Dzieci mogą wydawać z siebie tyle dźwięków. Głośnych. Przez cały dzień. I noc. 
  3. Dzieci będą się kłócić i bić na śmierć i życie, by po kilku minutach zgodnie się bawić, nie pamiętając o tym, co się działo przed chwilą. A ja w tym czasie będę nadal dochodzić do siebie, zastanawiając się, wtf.
  4. Słowo MAMA będę słyszeć kilkaset razy na dobę. Odmieniane przez różne przypadki. Najczęściej w wołaczu. 
  5. Słowa KUPA, SIKU, KUPA, KIBEL nie będą robić na mnie żadnego wrażenia. Nawet wypowiadane przez dzieci pośrodku sklepu, restauracji czy świątyni.

Powiedzcie, że nie tylko ja tak mam ❥.

  1. Z taką łatwością będę w stanie odróżnić płacz swojego dziecka od innych płaczów dzieci. Nawet jak tych dzieci będzie na placu zabaw kilkadziesiąt.
  2. Dzieci mogą produkować tyle bałaganu. Nonstop. Bezustannie. Zwłaszcza w wysprzątanym przed sekundą na błysk samochodzie albo w swojej szafie. Seeerio, nie ogarniam tego do tej pory.
  3. Dzieci będą ciągle głodne. Zwłaszcza 15 minut po zjedzonym posiłku, kiedy właśnie wyszliśmy z domu. I nie mamy ze sobą nic do jedzenia, bo przecież przed chwilą był obiad.
  4. Wyjście do biedronki, lidla, na spacer z psem będę traktować jak swoje małe święto. Sama ze sobą.
  5. No i że jak wyjadę gdzieś sama, to przed snem będę przeglądać w telefonie zdjęcia dzieci. Tęskniąc ofkors najbardziej na świecie i zastanawiając się, jak to możliwe, że można kogoś (u mnie x 3) kochać tak mocno, głęboko, bezinteresownie, każdą komórką swojego ciała a jednocześnie czasem być tak bardzo zmęczoną tą miłością.
gdzie czapeczka

Zostań z nami na dłużej!

Inne wpisy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.