Główna » Z rodziną na rower!

Z rodziną na rower!

by Mario

W Kopenhadze ponad 40% uczestników ruchu drogowego stanowią rowerzyści a 85% duńskich dzieci potrafi jeździć na rowerze przed ukończeniem 5. roku życia. Dlaczego w Warszawie nie może być tak samo?

Chcielibyśmy, by rowery stały się naturalnym elementem aktywnego stylu życia rodziców a rowery (rowery z fotelikami i przyczepkami rowerowymi, rodzinne rowery cargo) towarzyszyły nam na co dzień: w czasie dojazdów do pracy i do przedszkola, wycieczkach po mieście czy mikrowyprawach poza miasto.

Marzymy, by warszawscy rodzice przesiedli się z samochodów na rowery. By rowery stały się wygodnym, szybkim i tanim środkiem transportu, który przy okazji ma tę zaletę, że zapewnia ruch.

Dodatkowo, im wcześniej oswoimy dzieci z rowerami, tym szybciej dzieci zrozumieją, ż przemieszczanie się po mieście rowerem jest czymś naturalnym. Rower jako środek transportu będzie ich pierwszym wyborem.

#zRodzinaNaRower

Chcemy stworzyć modę na rodzinne rowerowanie mające wpływ na poprawę jakości życia w mieście – zmniejszy się ruch samochodowy, wzrośnie jakość powietrza, zmienią się przyzwyczajenia rodziców. Wszyscy staniemy się szczęśliwsi.

Dołącz do nas! Wsiadaj na rower, weź ze sobą dzieci. Zróbcie sobie zdjęcie i opublikujcie w mediach społecznościowych oznaczając hasztagiem #zRodzinaNaRower – niech miasto zapełnią rowerowe rodziny!

❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥

❥ Będzie nam super miło, jeśli polubisz nasz profil na Facebooku i zaobserwujesz nas na Instagramie.

❥ Zapraszamy też do naszej grupy na Facebooku Aktywni Rodzice – co fajnego można robić z dziećmi. Zarażamy w niej energią do rodzinnego podróżowania i aktywnego spędzania czasu z dzieciakami.

❥ Zainteresował Cię się nasz tekst? Będziemy wdzięczni, jak go udostępnisz. Niech dobre rzeczy idą w świat!

❥ A może marzysz o podróżach ale nie wiesz od czego zacząć? Wejdź na nasz księżyc – moonandback.pl.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.