Główna » Życie w zgodzie ze sobą. Także w Święta – Monika Mrozowska

Życie w zgodzie ze sobą. Także w Święta – Monika Mrozowska

by Karo

Jak się przygotować do Świąt, by były dobrym rodzinnym czasem spędzonym na własnych zasadach? Bez przymusu, bez ciągłego spełniania oczekiwań innych? Zwłaszcza jeśli nasza sytuacja rodzinna jest trochę bardziej skomplikowana? Zapraszam na świąteczny odcinek podcastu (choć rozmawiamy tak naprawdę nie tylko o świętach – jest to rozmowa o odważnym życiu), do którego zaprosiłam Monikę Mrozowską, aktorkę, autorkę wielu książek kulinarnych, mamę 4 dzieci, bardzo bliską mi osobę.

Święta w zgodzie ze sobą

Monika Mrozowska to jedna z najbardziej otwartych na ludzi, na świat osób, jakie znam. Emanuje ciepłem i spokojem, a jednocześnie ma odwagę żyć po swojemu, na własnych zasadach, stawiając swoje dzieci i siebie na pierwszym miejscu. Nie zawsze jest to łatwe, zwłaszcza w świecie tzw. „szołbiznesu”, którego stała się częścią, jako nastolatka grająca w kultowym już serialu „Rodzina zastępcza”.

Z Moniką znamy się przede wszystkim od strony macierzyńskiej – nasze dzieci chodziły razem do jednej szkoły. Miałyśmy więc okazję przegadać niejedno popołudnie na placu zabaw czy w kawiarni pod domem. Monika była też ze mną na trekkingu w Górach Tęczowych na Islandii – przeszłyśmy razem ponad 60 km z plecakiem na plecach, niosąc ze sobą cały swój dobytek, potrzebny do przetrwania na szlaku.

Wiedząc, jakimi wartościami Monika kieruje się w swoim życiu, jak konsekwentnie, uczciwie i w zgodzie ze sobą, spełnia swoje marzenia, będąc cześcią dużej pachworkowej rodziny, postanowiłam Monikę zaprosić do mojej Dobranocki, by pogadać o tym, co w życiu najważniejsze, zwłaszcza w Święta.

Jak mówi Monika Mrozowska w moim podcaście:

My tak jesteśmy ograniczeni tymi różnymi zasadami, tymi tradycjami, które sobie narzucamy, że czasami ciężko nam jest dojść do tego źródła, co ma być tym ziarenkiem, które ma w tym momencie wykiełkować. Ta cała masa tych wszystkich: albo tak wypada, albo nie lubię jej, ale zrobię jej prezent. Matko Boska, nie robię prezentów, jak kogoś nie lubię.

Jeżeli jestem z kimś w konflikcie, to nie składam mu życzeń, chyba że zadzwonię wcześniej i powiem, “Słuchaj, chyba musimy pogadać, bo nie zniosę już dłużej tej atmosfery”. Ale nie przyklejam szcztucznego uśmiechu i nie mówię: “Życzę Ci wszystkiego najlepszego. Nie lubię Cię, wiem, że za moimi plecami robisz mi same świństwa, ale niech Ci będzie jak najlepiej w tym przyszłym roku”.

Od wielu, wielu lat tak nie robię i dobrze mi z tym. Widzę zwłaszcza po moich dzieciakach, że to się sprawdza. Chcę też ich nauczyć, że w tym wszystkim ta prawda jest najważniejsza. Nie ta Choinka, nie ten Opłatek, tylko….wiem, że teraz jest to takie modne, ale… żeby to wszystko robić w prawdzie, w tym, w czym my się dobrze czujemy.

Myślę, że to idealne wprowadzenie do naszej rozmowy ❥.

Posłuchaj podcastu z Moniką Mrozowską

Podcastu można też słuchać na innych platformach:

Koniecznie dajci znać, jak posłuchacie tego podcastu – niech dobre rzeczy idą w świat!

  • Pamiętajcie, żeby zasubskrybować Dobranockę dla rodziców, gdziekolwiek jej słuchacie ❥
  • Nie zapomnijcie również ocenić go w aplikacji – z góry pięknie dziękuję! ❥
  • No i koniecznie podeślijcie swoim znajomym – dzięki temu grupa słuchaczy i słuchaczek stale się poszerza ❥

Podcast powstał w partnerstwie z Early Stage, ogólnopolską szkołą języka angielskiego dla dzieci i młodzieży, której tak jak nam – zależy na wspieraniu rodziców w aktywnym życiu z dziećmi. Życiu z otwartą głową, krytycznym myśleniem, ciekawością świata i wrażliwością na drugiego człowieka. Więcej znajdziecie na stronie earlystage.pl.

Zostań z nami na dłużej!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.