Główna » Dzień Dziecka w Warszawie trwa aż dwa tygodnie!

Dzień Dziecka w Warszawie trwa aż dwa tygodnie!

by Karo

Dzień Dziecka w Warszawie to nie tylko wydarzenia odbywające się 1 czerwca. To dużo, dużo więcej. Z okazji Dnia Dziecka 36 warszawskich instytucji kultury pod hasłem #tydziendziecka przygotowało wspólny program kulturalny dla dzieci i całych rodzin. Od 27 maja aż do 9 czerwca w 12 dzielnicach odbywa się ponad 150 wydarzeń. Są tam nie tylko koncerty, pikniki, pokazy filmowe czy spektakle, ale też warsztaty, wycieczki i wystawy. Większość wydarzeń jest bezpłatna, na niektóre obowiązują zapisy i bilety.

Pełny program znajduje się na stronie: www.tydziendziecka.waw.pl. Dodatkowo znajdziecie tam prostą w obsłudze bardzo intuicyjną wyszukiwarkę wydarzeń. Można wyszukiwać po kategoriach i rodzajach wydarzeń, dzielnicach, w których się odbywa wydarzenie, organizatorze, wieku uczestnika a nawet porze dnia.

Dzień Dziecka w Warszawie trwa aż dwa tygodnie! Our Little adventures
Dzień Dziecka w Warszawie trwa aż dwa tygodnie!

Dzień Dziecka w Warszawie

Wielokrotnie już sprawdziliśmy, że prezenty, które zostają na długo w sercach i głowach naszych dzieci to nie drogie lalki albo szybkie samochody. To emocje towarzyszące naszym podróżom i wspólnym rodzinnym spędzaniu czasu. To one kształtują ich wrażliwość, to, w jaki sposób patrzą na świat.

Kiedy jesteśmy RAZEM i WSPÓLNIE coś przeżywamy nasze dzieci nie tylko chłoną nasze emocje jak gąbka, ale też je odwzajemniają. Budujemy magiczną więź, która zostaje na całe życie.

Dlatego tak bardzo lubimy chodzić z nimi na fajne spektakle teatralne, świetnie poprowadzone warsztaty czy ciekawe koncerty. Na szczęście Warszawa ma coraz więcej fantastycznie zorganizowanych wydarzeń dla całych rodzin, w których dzieci i rodzice / opiekunowie traktowani są na równych prawach. Wiadomo przecież, że jeśli mały odbiorca dostanie kawałek świetnie przygotowanej kultury, dodatkowo w otoczeniu pięknych wnętrz i uwielbiających swoją pracę ludzi, na pewno wróci do takiego miejsca nie raz.

Więcej kultury w Warszawie to więcej okazji do świętowania!

My, w ramach Tygodnia Dziecka wybierzemy się z Marianką i Jasiem w kilka miejsc, które lubimy od dawna. Pojedziemy rowerem do Zamku Ujazdowskiego na otwarcie zapowiadającej się fantastycznie wystawy Dotknij Sztuki (w końcu nasze dzieci to prawdziwe #muzealniaki). W U-Jazdowskim będzie można wejść do dzieł sztuki, dotknąć obrazów z miękkiej gąbki, przestawić je w  inne miejsce albo poczuć, jak wibruje podłoga.

W U-Jazdowskim o sztuce mówi się prostym i dostosowanym do potrzeb małego dziecka językiem
W U-Jazdowskim o sztuce mówi się prostym i dostosowanym do potrzeb małego dziecka językiem

Odwiedzimy znajdujący się od nas rzut beretem Nowy Teatr. Tym razem zabierzemy dzieciaki na koncert o tajemniczym tytule „Morze”. Będziemy się wspólnie zastanawiać nad tym, czy morze ma uczucia i emocje, co kryją głębiny i podwodne światy i o czym chcą nam opowiedzieć.

Wybierzemy się też do Centrum Kultury PROM na Saskiej Kępie na film dla małych podróżników ,,Robaczki z zaginionej dżungli”, w reż. Hélène Giraud o małej biedronce, która zostaje uwięziona w tekturowym pudle i wysłana na Karaiby. Postaramy się też wpaść do Kina Iluzjon na zestawy filmowe z legendarnego studia Se-Ma-For oraz na Piknik Rodzinny Strefa zmysłów w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Wejdźcie na stronę Tygodnia Dziecka – sami zobaczycie, że naprawdę jest z czego wybierać!


❤ Niespodzianka z okazji Tygodnia Dziecka w Warszawie! ❤

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku – razem z organizatorami 4. Tygodnia Dziecka przygotowaliśmy dla Was kilka niespodzianek! :). Wejściówki na warsztaty, bilety na koncerty czy na podniebne pokazy filmowe to tylko niektóre z nich.❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥ ❥

Dołącz do nas!

❥ Będzie nam super miło, jeśli polubisz nasz profil na Facebooku i zaobserwujesz nas na Instagramie.

❥ Zapraszamy też do naszej grupy na Facebooku Aktywni Rodzice – co fajnego można robić z dziećmi. Zarażamy w niej energią do rodzinnego podróżowania i aktywnego spędzania czasu z dzieciakami.

❥ Zainteresował Cię się nasz tekst? Będziemy wdzięczni, jak go udostępnisz. Niech dobre rzeczy idą w świat!

❥ A może marzysz o podróżach ale nie wiesz od czego zacząć? Wejdź na nasz księżyc – moonandback.pl. Zabierzemy Cię w podróż Twojego życia! #robniemozliwe

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.