Główna » Jak NIE rozmawiać z dziećmi o pieniądzach? Video poradnik dla rodziców

Jak NIE rozmawiać z dziećmi o pieniądzach? Video poradnik dla rodziców

by Karo

Pieniądze to w Polsce ciągle temat tabu. Zgodzicie się ze mną? Zwłaszcza kiedy mamy rozmawiać o nich z dziećmi. Z badań wynika, że ponad połowa rodziców w Polsce nie porusza tematu pieniędzy ze swoimi dziećmi. A jak już to robi, to zupełnie nieświadomie popełnia mnóstwo błędów.

– Nie interesuj się tym, to nie Twoja sprawa.

– Nie kupię Ci tego. Nie mamy pieniędzy.

– Co mnie obchodzi, co ma Adam. Ty nie będziesz mieć.

Na pewno to znacie, prawda? Jak zatem NIE rozmawiać z dziećmi o pieniądzach? Czego unikać? Obejrzyjcie filmik – przygotowaliśmy dla Was kilka przykładów.

Czego nie mówić dzieciom o pieniądzach?

★★★

Posłuchajcie rozmowy z ekspertką

Jeśli zainteresował Was temat edukacji finansowej dzieci, na naszym blogu znajdziecie dużo fajnych materiałów na ten temat. Na początek koniecznie posłuchajcie naszej rozmowy z  dr Agatą Trzcińską, psycholożką ekonomiczną z Uniwersytetu Warszawskiego, która na ten temat przedsiębiorczości i edukacji finansowej dzieci wie już chyba wszystko. Od wielu lat prowadzi badania dot. zagadnień socjalizacji ekonomicznej dzieci i młodzieży. Poza pracą naukową, posiada również doświadczenie w realizacji różnorodnych projektów związanych z edukacją ekonomiczną dzieci i młodzieży. Jest między innymi opiekunką naukową poradnika dla rodziców FINANSIAKI TO MY, o którym wielokrotnie pisaliśmy na blogu. 

Rozmowa powstała w ramach naszego cyklu podcastów Dobranocka dla rodziców. Są to rozmowy o rodzicielstwie, aktywnym życiu z dziećmi i o tym, jak w tym wszystkim nie zapominać o sobie. Każdy odcinek to inny temat, inny – najlepszy na świecie! – gość. Dużo inspiracji, dzielenia się doświadczeniem, małych i dużych wzruszeń i prób zrozumienia, co jest w życiu najważniejsze.

★★★

Podcastu można też słuchać na innych platformach:

★★★

Poza podcastem stworzyliśmy też kilka tekstów związanych z edukacją finansową dzieci

★★★

Materiał powstał we współpracy z portalem Finansiaki.pl, na którym znajdziecie mnóstwo przydatnych, bezpłatnych materiałów na temat edukacji finansowej dla dzieci i młodzieży.

★★★

Zostań z nami dłużej!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.