Główna » Mamo, tato, do teatru! Opieka nad dziećmi w warszawskich teatrach

Mamo, tato, do teatru! Opieka nad dziećmi w warszawskich teatrach

by Karo

Kochacie teatr ale dawno już nie byliście na żadnym spektaklu, bo nie macie z kim zostawić dzieci? Na szczęście kilka warszawskich teatrów wpadło na genialny pomysł – zapewniają opiekę nad dziećmi w czasie wybranych przedstawień (wszystkie informacje w zakładce REPERTUAR na stronie teatrów) albo sprowadzają dla Was nianię. Wyobraźcie sobie, że Wy spokojnie oglądacie spektakl w sali teatralnej, a Wasze dzieciaki aktywnie i twórczo spędzają czas pod okiem pedagogów teatru: poznają od kuchni pracę aktorów, zaglądają za kulisy albo biorą udział w ciekawych warsztatach. Brzmi całkiem fajnie, prawda?

Zobaczcie, do których teatrów w Warszawie można wybrać się całą rodziną.

Teatr Dramatyczny, Kukułcze Jajo

W wybrane dni miesiąca, Teatr Dramatyczny oferuje opiekę nad dziećmi w trakcie trwania spektakli na scenach w Pałacu Kultury i Nauki oraz scenie na Woli. Teatr zaprasza rodziców z dziećmi w wieku od 4. do 9. roku życia, zapewniając opiekę doświadczonych pracowników, twórcze zabawy, masę frajdy dla najmłodszych i drobną przekąskę.

Cena warsztatów za dziecko: 10 zł, każde kolejne dziecko z rodzeństwa: 5 zł

Bilet należy rezerwować z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem. Warsztaty dla dzieci odbywają się w Salach Prób Teatru Dramatycznego przez cały czas trwania spektaklu, także w trakcie przerwy. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Rodziców z dziećmi powinni zgłosić się najpóźniej na 15 minut przed rozpoczęciem spektaklu a także odebrać dzieci najpóźniej do 15 minut po jego zakończeniu.

Informacje i rezerwacje: 22 632 03 70,
alicja.czajkowska@teatrdramatyczny.pl.

Więcej informacji TU.

Teatr Powszechny, Rodzina w teatrze

Rodzina w teatrze to propozycja dla rodziców i dzieci (od 5. roku życia), którzy chcieliby wspólnie odwiedzić Teatr Powszechny i w tym samym czasie uczestniczyć w dwóch różnych wydarzeniach teatralnych.

Kiedy dorośli oglądają spektakl, dzieci biorą udział w warsztatach prowadzonych przez pedagoga teatru. Zabawy twórcze inspirowane światem teatru dają szansę bezpośredniego kontaktu ze sztuką, rozwijają wyobraźnię i pozwalają poznać różne pojęcia, przestrzenie i narzędzia teatralne.

Warsztaty odbywają się przez cały czas trwania spektaklu. Dzieci należy przyprowadzić minimum 10 minut przed rozpoczęciem zajęć.    

Cena warsztatów – 15 zł

Rezerwacja i sprzedaż biletów: 22 818 25 16, 22 818 48 19, bow@powszechny.com, kasa@powszechny.com.

Więcej informacji TU.

Teatr Syrena, Niania w teatrze

W ramach projektu „Niania w teatrze”, w trakcie każdego przedstawienia (tak, tak, każdego! – tu Syrena poszła na całość!) rodzice mogą pozostawić swoje dziecko pod opieką doświadczonych animatorów. Rodzice oglądają spektakl, dziecko spędza czas na twórczej zabawie podczas warsztatów teatralnych.

Syrena zaprasza rodziców z dziećmi pomiędzy 4 a 10 rokiem życia.
Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, dlatego też trzeba dokonać wcześniejszej rezerwacji. Dzieci zostawiamy najpóźniej 15 min. przed rozpoczęciem spektaklu i odbieramy najpóźniej 20 min. po jego zakończeniu.

Koszt warsztatów: 10 zł

Rezerwacje: tel. 22 10 11 616, 22 10 11 606, bilety@teatrsyrena.pl.

Więcej informacji TU.

TR Warszawa, Mama, tata, do teatru!

TR Warszawa też wyszedł naprzeciw rodzicom z małymi dziećmi. W czasie trwania wybranych spektakli teatralnych, na które TR zaprasza rodziców i opiekunów, organizowane są tematyczne warsztaty dla dzieci.

Warsztaty prowadzone przez pedagogów teatru i animatorów. Dzieci przyprowadzamy minimum 30 minut przed rozpoczęciem spektaklu z zakupionymi wcześniej biletami w kasie TR Warszawa.

Cena warsztatów: na spektakle w ramach programu przewidziana jest oddzielna pula biletów dostępnych na hasło „mama, tata, do teatru”.

Rezerwacja biletów na spektakl i warsztaty: edukacja@trwarszawa.pl.

Więcej informacji TU.

Teatr Polski, Teatr z nianią

Teatr z nianią to twórcze zabawy inspirowane światem teatru skierowane do dzieci od 4 roku życia: dają szansę bezpośredniego kontaktu ze sztuką, rozwijają wyobraźnię i pozwalają poznać różne pojęcia, przestrzenie i narzędzia teatralne.

Cena warsztatów: 8 zł

Rezerwacje: 22 826 92 76; 22 826 49 18, rezerwacje@teatrpolski.waw.pl.

Więcej informacji TU.


Zdjęcie z Marianką: U-Jazdowski, fot. Sandra Szmigiel


*************************************

Dołącz do nas!

⇒ Zapraszamy do naszej grupy na Facebooku Aktywni Rodzice – co fajnego można robić z dziećmi, w której zarażamy energią do rodzinnego podróżowania i aktywnego spędzania czasu z dzieciakami. 

⇒ Będzie nam bardzo miło, jesli polubisz nasz profil Our Little Adventures na Facebooku i będziesz obserwować nas na Instagramie.

smiley

Bądźmy w kontakcie! 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.