Główna » Poranki filmowe dla dzieci w Warszawie – nasze ulubione kina

Poranki filmowe dla dzieci w Warszawie – nasze ulubione kina

by Karo

Poranki filmowe dla dzieci w Warszawie to świetny pomysł na rozpoczęcie u maluchów przygody z kinem. Filmy są starannie wyselekcjonowane, sale specjalnie przygotowane a po pokazach zazwyczaj są jeszcze fajne zajęcia związane z obejrzanym filmem. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie naszych ulubionych kin z najlepszymi porankami filmowymi dla rodzin.

Pamiętacie swoje pierwsze wyjście do kina? Ja do tej pory nie zapomnę “Niekończącej się opowieści” Petersena z kultowym już dzisiaj muzycznym motywem przewodnim w wykonaniu Limahla. Miałam wtedy z 4 czy 5 lat i rodzice zabrali mnie na niedzielny poranek filmowy do nieistniejącego już dzisiaj kina. Pamiętam dokładnie emocje, które mi towarzyszyły, kiedy zgasło światło. Czułam się tak, jakbym przeniosła się do zupełnie innego świata. Świata, gdzie wszystko jest możliwe a bohaterowie oglądani na ekranie istnieją naprawdę. Magia kina idealnie zagrała z magią dzieciństwa.

Zabierając dzieci do kina warto zadbać, żeby te pierwsze razy odbywały się w bezpiecznej, kameralnej atmosferze. Bez reklam, głośnej muzyki we foyer i popcornu, który staje się ważniejszy od historii opowiadanej na ekranie. Dlatego też w naszym zestawieniu ulubionych kin, w których odbywają się poranki filmowe dla dzieci w Warszawie, znalazły się tylko kina studyjne. Nie ma tam multipleksów czy galerii handlowych, którym zdarza się organizować podobne rodzinne przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że trochę Was zainspirujemy! 

Od Kina Muranów prowadzonego przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, położonego – jak sama nazwa wskazuje – na Muranowie, chodzimy od bardzo dawna. To zdecydowanie nasze ulubione kino. Tu oglądamy kolejne przygody książkowej Basi, tu chodzimy na comiesięczne niedzielne spotkania z filmem w Klubie Kina Dzieci. Z Muranowa blisko jest na Stare Miasto, łatwo tam dojechać metrem, tramwajem i autobusem. No i przede wszystkim w Muranowie są po prostu jedne z najlepszych filmów dla dzieci w całej Warszawie.

Poranki rodzinne odbywają się w każdą sobotę o 11:00. Co tydzień na ekranie wyświetlane są bajki specjalnie wyszukane w archiwach, rzadko emitowane w telewizji. Każdy z poranków to godzinna lekcja wyobraźni dla dziecka, wolne od przemocy przygody znanych i lubianych bohaterów. Ale to nie wszystko! Po projekcji doświadczeni animatorzy zapraszają dzieci i rodziców na warsztaty artystyczne, w trakcie których co tydzień można poznać inną technikę tworzenia różnych różności z łatwo dostępnych materiałów.

Bilety w cenie 16 zł. Dzieci do lat 3 wchodzą na seanse bezpłatnie.

Więcej informacji: Kino Muranów / Poranki Rodzinne

MISIOWE PORANKI W KINIE ILUZJON, LUNA I WISŁA

Pamiętacie “Reksia”? Kto z Was oglądał “Bolka i Lolka”? A kto płakał na “Misiu Kolargolu”, nie potrafiąc wymówić jego imienia? Ja! Jeśli chcecie, by Wasze dzieciaki poznały klasykę polskiej animacji, przy okazji twórczo spędzając czas na rodzinnych warsztatach, to koniecznie musicie przyjść na Misiowe Poranki. Jest to weekendowy cykl filmowych spotkań dla dzieci (3-7 lat) i ich rodziców odbywający się w trzech kultowych warszawskich kinach: Ilzujonie na Mokotowie, Lunie w Śródmieściu i Wiśle na Żoliborzu. 

Spotkania podzielone są na dwie części. Najpierw dzieci oglądają zestaw krótkich polskich bajek. Potem, przez mniej więcej godzinę, trwają warsztaty rodzinne związane z tematem oglądanych bajek. Dodatkowo, dzieci które regularnie przychodzą na zajęcia otrzymują Misiowy Paszport, w którym kolekcjonują specjalne pieczątki. Po skompletowaniu 6 stempelków odbierają nagrody z książkowego kuferka prezentów. 

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat i rodziców. Bilety w cenie 18 zł do kupienia w kasach lub przez Internet.

Więcej informacji: Misiowe Poranki / Kino Iluzjon / Kino Luna / Kino Wisła

KINO KULTURA - DLA NIEJADKA FILMOWA GRATKA

Z kolei poranki filmowe w Warszawie w Kinie Kultura przy Krakowskim Przedmieściu to połączenie filmu i przekąsek, które jedzone od czasu do czasu nikomu nie zaszkodzą. Dodatkiem do starannie wyselekcjonowanych nowych rodzinnych filmów jest pizza i soczek z położonej w budynku kina restauracji Cinema Paradiso. I mimo że naszych dzieci do jedzenia jakoś szczególnie namawiać nie trzeba, to wiem, że niektóre dzieci potrzebują specjalnej zachęty, by otworzyć się na nowe smaki. A takie rodzinne filmowe przygody, odbywające się co niedzielę o 11:00, są do tego doskonałą okazją.

Bilety w cenie 12 zł do kupienia w kasach kina lub przez Internet.

Więcej informacji o cyklu: Poranki filmowe – Dla niejadka filmowa gratka

W Tuli można nawet nosić 5,5 latkę

Dołącz do nas!

Kultura dla dzieci w Warszawie - zobacz nasze propozycje

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.