Główna » Teatr dla dzieci w wakacje – na które spektakle warto się wybrać w Warszawie?

Teatr dla dzieci w wakacje – na które spektakle warto się wybrać w Warszawie?

by Karo

Lato to fantastyczny czas na nadrobienie teatralnych zaległości. Zwłaszcza, że instytucje kultury otworzyły się po przymusowym – pandemicznym – zamknięciu tak naprawdę całkiem niedawno. Pewnie dlatego też repertuar teatrów dla dzieci w wakacje ma się całkiem nieźle!

Zrobiliśmy dla Was listę najciekawszych spektakli teatralnych dla dzieci w Warszawie, na które można się wybrać w wakacje całą rodziną. Mam nadzieję, że na którymś z nich się spotkamy!

Teatr dla dzieci w wakacje – co fajnego polecamy w Warszawie?

O naszych ulubionych teatrach dla dzieci w Warszawie pisaliśmy już nie raz. Regularnie chodzimy z dzieciakami do Guliwera, Teatru Małego Widza i Teatru Niewielkiego. To zdecydowanie nasze miejsca. Poza tymi trzema zaglądamy jeszcze do Och-Teatru, Nowego Teatru, Baju, Lalki i Teatru Ochoty. W każdym z tych miejsc można znaleźć prawdziwe perełki. Dlatego też teatr dla dzieci w wakacje na pewno znajdzie się na naszej liście. Zobaczcie, na co się wybieramy!

❥❥❥

Teatr Małego Widza / Bednarska 9 / Mariensztat

Jeśli tak jak my, czatowaliście na Muzyczny Labirynt Sensoryczny, to teraz jest idealny moment! Ten kultowy już projekt artystyczny będący na pograniczu instalacji, teatru i muzycznego performensu znowu jest na scenie (a w zasadzie na kilku scenach) i to przez całe wakacje. My wybieramy się w niedzielę, zwłaszcza że fantastycznie wspominamy multisensoryczny Kosmos – zobaczcie, jak bardzo Basia była nim oczarowana. Także śmigajcie szybko po bilety, po jak zwykle rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

Dla kogo? Dzieci 1+ ale kilkulatki i szkolniaki (i dorośli) też będą zachwyceni!

Więcej: Teatr Małego Widza

❥❥❥

Teatr Guliwer / Różana 16 / Mokotów

W Guliwerze widzieliśmy prawie wszystko. Dlatego szczególnie się cieszymy, że dwa ulubione spektakle naszych dzieci – premierowa „Ach, jak cudowna jest Panama” i „Jak się robi cyrk” będzie można zobaczyć także w wakacje. Trzeba się jednak spieszyć, bo Guliwer gra tylko w lipcu. Na „Cyrk” trzeba przyjść do siedziby teatru, na Mokotów, natomiast „Panamę” można oglądać w kilku miejscach w Warszawie – jest to spektakl plenerowy.

Więcej informacji: Teatr Guliwer

Teatr dla dzieci w wakacje - na które spektakle warto się wybrać w Warszawie?
fot. Bartek Warzecha / Teatr Guliwer

❥❥❥

Teatr Niewielki / Mińska 25 / Praga Południe

Myślę, że każdy maluch powinien zaczynać swoją przygodę z teatrem właśnie od tego miejsca. Teatr Niewielki to przepiękne plastycznie, proste w przekazie i bardzo sensualne spektakle teatralne zarówno dla bobasów, jak i przedszkolaków. Byliśmy z dziećmi na większości spektakli z repertuaru Niewielkiego – wszystkie niezmiennie polecamy! Jeśli jednak mielibyśmy wybrać – choć będzie ciężko! – jeden z naszych ulubionych, to będzie to Puf – niezwykła opowieść o tym, jakie dźwięki kryje w sobie pewien tajemniczy ogród.

Więcej informacji: Teatr Niewielki

❥❥❥

Teatr Polonia + Och Teatr / Plac Konstytucji + Grójecka

Nie wiem czy kiedykolwiek byliście na spektaklach plenerowych dla dzieci Polonii i Och-Teatru. Jeśli nie, to koniecznie polecamy! Zwłaszcza, że wstęp jest bezpłatny (nie trzeba też rezerwować wejściówek) a dynamika takiego przedsięwzięcia trochę się różni od typowego spektaklu granego na scenie w teatrze. W te wakacje można będzie zobaczyć 3 spektakle, które są przeznaczone dla trochę starszych dzieci: 2 000 000 kroków (10+), Jasia i Małgosię (6+) i Czerwonego Kapturka (6+). My wybieramy się ze starszakami na te dwa ostatnie.

Więcej informacji: Och-Teatr

Teatr dla dzieci w wakacje - na które spektakle warto się wybrać w Warszawie?
Czerwony Kapturek, fot. materiały prasowe

❥❥❥

Inne wpisy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.