Główna » Islandzkie Fiordy Wschodnie

Islandzkie Fiordy Wschodnie

by Mario

Zaraz za laguną Jokursalon kończy się turystyczna Islandia. Opuszczając Hofn wjeżdżamy na islandzkie fiordy wschodnie.

Większość podróżnych omija raczej ten rejon Islandii, jadąc bezpośrednio do Eglisstaðir – stolicy fiordów wschodnich, populacja 2270 osób :-) – i dalej na północ. My zgodnie z sugestią Lonely Planet postanawiamy zboczyć z tradycyjnej trasy i jedziemy dalej na wschód do miejscowości Seyðisfjörður. Strzał w dziesiątkę.

JAK SIĘ ZWIEDZA FIORDY WSCHODNIE?

opuszczone domostwa na fiordach wschodnich islandii
Fiordy wschodnie
renifery spotkane na fiordach wschodnich islandii
To własnie na fiordach wschodnich pierwszy raz widzieliśmy renifery

Odpowiedź jest banalna – z samochodu. Jechaliśmy prawie cały dzień, zatrzymując się co chwilę na jakieś zdjęcie albo wpadając w mniejszy bądź większy zachwyt :-)

Chociaż droga do tego międzynarodowego portu prowadziła przez prawdziwą zimę to nasz zapał nie zmalał. Podczas jazdy mieliśmy tylko nadzieję, że jak zjedziemy z gór do podnóży fiordu to śnieg już zniknie. Zgadnijcie co?! Nie zniknął. Kolejny raz spadło na nas widmo hostelu.

FIORDY WSCHODNIE – SEYDISFJORDUR

Pojeździliśmy po okolicy, popytaliśmy się ludzi o rekomendacje i ostatecznie skończyliśmy w Seyðisfjörður HI Hostel. Hostel znajduje się w XIX-wiecznym budynku, w którym mieścił się szpital. Tym razem czuliśmy się jakbyśmy przenieśli się do szpitala z serialu The Knick (polecamy!!!).

jedno z ładniejszych miast na fiordach wschodnich - seidysfjordur
Ośnieżone Seydisfjordur

Doszliśmy do wniosku, że nie spaliśmy nigdy w bardziej klimatycznym miejscu, zarówno jeśli chodzi o budynek, jego otoczenie, jak i menedżerkę, która tym wszystkim zarządzała. Dodatkowo Mania dostała swoje małe drewniane łóżeczko i pudełko zabawek (głównie gumowe duże dinozaury! :-)), a my dostęp do przestronnej i super wyposażonej kuchni. To chyba jedyne miasto, w którym chcielibyśmy się zatrzymać na dłużej, a mówmy otwarcie – miasta nie są największą atrakcją Islandii.

Inne wpisy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.