Główna » Zróbmy coś razem! Uniwersalny prezent dla dziecka

Zróbmy coś razem! Uniwersalny prezent dla dziecka

by Karo

W sieci możecie znaleźć tysiące pomysłów na prezent na Dzień Dziecka. Klocki, lalki, gry komputerowe, puzzle, układanki… Oferty w zasadzie można przeglądać bez końca. My jednak chcielibyśmy namówić Was na coś trochę innego. Na świętowanie Dnia Dziecka całą rodziną. Zobaczcie, jak fajnie można spędzić ten dzień razem! Pssst… na końcu znajdziecie mały prezentownik dla dzieci (i ich rodziców!).

Jak już kilka razy pisaliśmy o tym, że staramy się naszym dzieciom ograniczać do minimum ilość posiadanych zabawek. Uważamy, że nadmiar nikomu nie służy. Po pierwsze, dzieci nie doceniają tego, co mają. A po drugie, mając tak ogromny wybór, paradoksalnie zaczynają się nudzić – nadmiar przerasta ich możliwości percepcyjne. Dlatego też nowe zabawki pojawiają się z trzech okazji: na urodziny, Boże Narodzenie i Dzień Dziecka, który już tuż tuż.

Dodatkowo, staramy się, by zabawki nie były „skończonym projektem” – najlepsze są takie, których wykorzystanie zależy od pomysłowości dziecka. Lubimy też takie, którymi można się bawić całą rodziną. I właśnie o takich prezentach na Dzień Dziecka będzie ten tekst.

zabawki na dzień dziecka

Czas i nasza uwaga – najlepszy prezent na Dzień Dziecka, jaki możemy dać od siebie!

Jesteśmy przekonani, że w budowaniu relacji z dzieckiem dwie rzeczy są kluczowe: nasz czas i nasza uwaga. Nawet jeśli jest to tylko 30 minut naszego czasu w ciągu dnia. Ważne jest jedno: te 30 minut musi być poświęcone dziecku w całości. Bez zaglądania do telefonu, robienia przy okazji obiadu, dekoncentrowania się innymi sprawami. Wtedy zabawa jest prawdziwą przyjemnością. A bliska, ciepła relacja buduje się sama.

Zabawy na plaży
Aktywne zabawki na dzień dziecka

Plaża pod Warszawą – ciche miejsce z daleka od tłumów

Dlatego też z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zabraliśmy nasze dzieci na piknik na plaży. I wcale nie, nie pojechaliśmy nad morze. Wystarczyło pół godziny w samochodzie z centrum Warszawy, by przestrzeń zmieniła się diametralnie. Zamiast brukowanych chodników – ogromna piaszczysta plaża, zamiast odgłosów warczących aut – ogłuszający świergot ptaków. Poszukajcie w Waszej okolicy takiego miejsca. Na pewno każdy z Was ma podobne – jeśli nie mieszkacie nad rzeką, może to będzie fajna spokojna polana w lesie? Albo duży skwerek w miejskim parku?

plaża w Ciszycy
Zupełnie jak nie nad Wisłą
Zabawy na piasku w dzień dziecka
Zawiązywanie ogonków - wspólna zabawa na dzień dziecka
Zrywanie ogonków - wspólna zabawa na dzień dziecka
Jest i trofeum
Zbijanie puszek na plaży nad Wisłą
Zbijanie puszek na plaży nad Wisłą
Zbijanie puszek na plaży w CIszycy
Trafiony zatopiony!

Przyznacie, że w takich okolicznościach przyrody dużo łatwiej wejść w tryb wyłączenia się ze świata zewnętrznego i totalnego skupienia na najważniejszych osobach na świecie, prawda?

Piknik na plaży – idealny prezent dla dzieci

Tak naprawdę kilkuminutowa droga z parkingu na wale do plaży wystarczyła, by przygoda zaczęła się na dobre. Trzeba było uważać na strome zejścia z górki i zachodzące na ścieżkę gałązki. Prawdziwym wyzwaniem okazało się jednak przeskakiwanie błotnistych rozlewisk Wisły – chyba nie muszę Wam tu pisać, że naszym dzieciakom się to bardzo podobało. Na końcu wszyscy zdjęliśmy buty i przechodziliśmy przez wodę na boso.

Dodatkowa atrakcja plaży w Ciszycy przeprawa przez „małą” Wisłę
Plaża w Ciszycy
Moczenie nóg było w planach
Rodzinny piknik na plaży pod Warszawą
okulary dla dziecka

Co robiliśmy? Graliśmy w berka, urządziliśmy wyścigi w workach, graliśmy w bule. Były zawody w zbijaniu puszek i rzucaniu ringo. Jasiek uczył się puszczać frisbee, Mania doskonaliła umiejętność skakania na skakance do tyłu a Basia z wielkim zacięciem budowała babki z piasku. Leżeliśmy na piasku, wcinaliśmy przekąski, słuchaliśmy odgłosów ptaków i liczyliśmy ślady zostawiane przez wiatr na plaży. Gadaliśmy, śpiewaliśmy i po prostu byliśmy wszyscy razem. I najważniejsze: nikomu nie chciało się wracać do domu. A to chyba najlepsza rekomendacja do spędzania w ten sposób czasu z dziećmi (nie tylko z okazji Dnia Dziecka!), prawda?

Frisbee na plaży w CIszycy
piknik na plaży w Ciszycy

Prezentownik na Dzień Dziecka – nasze ulubione zabawki na dwór

Na piknik postanowiliśmy zabrać takie zabawki, dzięki którym nasze dzieci zapamiętają ten dzień na dłużej. Zabawki, które można zabrać w każdą podróż i wyjmować z bagażnika wszędzie tam, gdzie przyjdzie nam na to ochota. Jeśli szukacie pięknie wykonanych, praktycznych, łatwych w czyszczeniu i nie zajmujących zbyt dużo miejsca zabawek, w których Wasze dzieci się zakochają, nasza lista jest właśnie dla Was.

Skakanie w workach na plaży w Ciszycy
Skakanie w workach na piasku w Ciszycy

Na nasz piknik na plaży w Ciszycy zabraliśmy:

Gra w bule na plaży
Rodzinny piknik na plaży pod Warszawą

Materiał powstał we współpracy z markami: Janod, Lilliputiens, Rubbabu, Lassig, Quut, Beaba.

Inne wpisy

1 komentarz

Monika 15 lipca, 2021 - 15:43

Uwielbiam spędzać czas z całą moją rodziną, lubimy wtedy zaplanować sobie jakieś fajne i kreatywne wyjazdy, które dostarczają nam masę zabawy. Zawsze staram się szukać miejsc z dużą ilością atrakcji turystycznych, aby faktycznie móc ciekawie spędzić ten czas.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.