Główna » Ahoj Wisło! – 4 pomysły na rodzinne lato w Warszawie

Ahoj Wisło! – 4 pomysły na rodzinne lato w Warszawie

by Karo

Co robić latem w Warszawie z dziećmi (albo i bez)? Oczywiście iść nad Wisłę! I choć moglibyśmy wymienić ze 100 powodów, dla których warto ruszyć nad warszawską rzekę, to dzisiaj damy Wam jeden, kryjący się pod hasłem Ahoj Wisło!

Nie od dziś wiadomo, że życie w miastach, przez które przepływa rzeka, toczy się właśnie nad nad wodą. Nie inaczej jest w Warszawie – bulwary tętnią życiem, na plażach pełno jest leżaków i koców piknikowych a nadwiślańskie knajpki niemal przez całą dobę pękają w szwach. Jeśli tak jak my, uwielbiacie Wisłę i lubicie spędzać nad nią czas, na pewno spodoba Wam się projekt Ahoj Wisło! będący zaproszeniem do rodzinnego poznawania Wisły warszawskiej i jej okolic. 

Z dumą ogłaszamy, że nasz blog został patronem medialnym tego fantastycznego projektu!

Ahoj Wisło! – 4 pomysły na rodzinne aktywności nad Wisłą

  • Z mapką Ahoj Wisło!nie zgubicie się w gąszczu atrakcji, jakie czekają na Was w Dzielnicy Wisła. Mapa „Ahoj Wisło!” to zaproszenie do rodzinnych spacerów tropem nadwiślańskich skarbów i atrakcji. Gdzie zagrać w siatkówkę plażową? Skąd najlepiej podziwiać nadwiślański świt? Co ważnego robi Gruba Kaśka? Gdzie w Warszawie ukrył się wieloryb? Dokąd prowadzi tajemniczy tunel w Arkadach Kubickiego?  Na której plaży spotkacie warszawskiego plażowego? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, a także mnóstwo ciekawostek historycznych o Warszawie oraz propozycje gier i zabaw dla małych i dużych spacerowiczów to wszystko znajdziecie na mapie „Ahoj Wisło!” 
  • Planszówka Ahoj Wisło! W rejs!” gwarantuje fajną rodzinną zabawę! Podczas gry wcielicie się w role kapitanów i kapitanek rejsów po Wiśle. Startujecie przy Grubej Kaśce i płyniecie do mety przy moście Gdańskim, gdzie przywita Was neon „Miło Cię widzieć”. Po drodze zwiedzicie najpiękniejsze miejsca nad Wisłą i odkryjecie nadwiślańską przyrodę. Będziecie plażować, piknikować, bawić się z innymi graczami i zdobywać punkty. 
  • Podążając szlakiem gry miejskiej Czytaj miasto”, będziecie rozwiązywać zadania i odkryjecie wiele nadwiślańskich tajemnic. Gra będzie polegała na odnalezieniu ukrytych punktów i wykonaniu określonych zadań. W ich poszukiwaniu pomagać będzie karta gry z mapą i wskazówkami. Podczas zabawy poznacie nadwiślańskie okolice z mniej oczywistej strony odkryjecie to, na co zwykle nie zwraca się uwagi. Zobaczycie, że miasto można poznawać nie tylko patrząc przed siebie, ale też na boki, w górę i pod nogi. Będziecie szukać haseł i obrazków na budynkach, znajdować napisy wybite w chodnikach i szukać słów, które ukryły się na nadwiślańskich pomnikach.
  • Ekipa stojąca za projektem spotka się z Wami również na rodzinnych spacerach, podczas których opowie o historii miasta i rzeki, a także pokaże Wam mnóstwo ciekawych miejsc nad Wisłą. Będziecie przez lornetki podglądać wiślaną faunę i florę, poszukacie ukrytych wiadomości i rozwiążecie tajemnicze zagadki. Sprawdzicie, jakie statki pływają po Wiśle i gdzie ukryły się syrenki, poznacie ciekawostki o wiślanych rybach, zobaczycie, jaki jest aktualny stan wody w Wiśle oraz poznacie rzeczne znaki drogowe.

Ruszajcie nad Wisłę! – nasze sprawdzone pomysły

Co jeszcze można robić nad Wisłą? Duuuużo rzeczy! Podrzucamy Wam kilka naszych sprawdzonych patentów na fajny czas z dziećmi.

Ahoj Wisło! – wszystko jest bezpłatne!

„Ahoj Wisło – gramy i spacerujemy nad Wisłą” jest kontynuacją zeszłorocznego projektu. Wydarzenia i publikacje tworzone są przede wszystkim z myślą o rodzinach z dziećmi, ale skorzystać z nich mogą wszyscy warszawiacy, którzy chcą lepiej poznać swoje miasto i szukają nietypowych sposobów na odkrywanie Warszawy.

WAŻNE INFO! Wszystkie publikacje i wydarzenia są bezpłatne. 

Więcej: strona internetowa projektu

Inne wpisy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.