Główna » Spacer po Warszawie z dziećmi – nasze ulubione bezpłatne przewodniki do pobrania z Internetu

Spacer po Warszawie z dziećmi – nasze ulubione bezpłatne przewodniki do pobrania z Internetu

by Karo

Najgorsze mrozy na nami, więc można ruszać na długi spacer po Warszawie z dziećmi! Jeśli macie poczucie, że wszędzie już byliście i wszystko widzieliście, to ten tekst jest właśnie dla Was. Bo czy wiecie na przykład, skąd w Warszawie najlepiej podglądać rodzinę bobrów? Albo jak wąski jest najwęższy dom w mieście lub gdzie mieściło się słynne Kino Czary?

Podrzucamy Wam pięć bezpłatnych, arcyciekawych rodzinnych przewodników po Warszawie, które można sobie ściągnąć z Internetu. Dodatkowo, podpowiadamy też, co jeszcze fajnego można zrobić z dziećmi w Warszawie i okolicy.

To co, kto rusza z nami w miasto?

Ahoj Wisło! – warszawska Wisła i okolice

Mapa, gra miejska, spacer a może planszówka? Pomysłów na rodzinne spędzanie czasu nad Wisłą jest całkiem sporo! Nie od dziś wiadomo, że życie w miastach, przez które przepływa rzeka, toczy się właśnie nad nad wodą. Nie inaczej jest w Warszawie. Więc jeśli tak jak my, uwielbiacie Wisłę i lubicie spędzać nad nią czas, na pewno spodoba Wam się projekt Ahoj Wisło! będący zaproszeniem do rodzinnego poznawania Wisły warszawskiej i jej okolic. Gwarantujemy, że od tej pory spacer po Warszawie z dziećmi już nigdy nie będzie nudny.

Więcej: Ahoj Wisło – rodzinnie w Warszawie / Materiały można pobrać na stronie Ahoj.

❥❥❥

Niemapa Warszawa – nie tylko centrum

Z Niemapami zwiedzamy Polskę od kilku dobrych lat. A powiem Wam, że jest z czego wybierać! Są edycje miejskie (poza Warszawą jest Gdańsk, Lublin, Szczcin czy są Tychy), regionalne (Bieszczady, Puszcza Białowieska czy Dolny Śląsk, tematyczne (np. Żubry w Polsce, edycje leśne) w sumie naliczyłam ich już ponad 20.

NIEMAPA miejska to seria nietypowych przewodników dla rodzin, które chcą odkryć miasto na nowo. W zabawny i nieoczywisty sposób przedstawia ciekawe miejsca, lokalną kulturę i miejscowe zwyczaje. Pokazuje ukryte przed turystami podwórka, miejscówki lokalsów, obszary pełne tajemnic, niekoniecznie w centrum miasta.

Więcej o naszym warszawskim spacerze: NIEMAPA. Chodź na spacer w Warszawie!

Niemapa Warszawa do pobrania na tej stronie.

❥❥❥

Czytamy miasto – spacer po Warszawie z dziećmi na kilka sposobów

“Czytamy miasto” to z kolei zaproszenie do kilkugodzinnych spacerów po Warszawie szlakiem wyjątkowych miejsc, dzielnic czy konkretnych ulic. Do tej pory powstało sześć rodzinnych tras spacerowych: po Kamionku, Starej Pradze, Starym Mokotowie, okolicach ulicy Chłodnej i Krakowskiego Przedmieścia oraz Alej Ujazdowskich. Poza samymi kolorowymi mapkami, są krótkie notki o wybranych miejscach na trasie wraz z propozycjami zadań i zabaw dla dzieci.

Spacerowniki można ściągnąć ze strony Fundacji OPUS, która stoi za całym pomysłem. A autorkami projektu są Dziewczyny, które wymyśliły, napisały i narysowały wspomniane już na początku tekstu mapki i gry Ahoj: Ania Lipiec, Joanna Barczuk i Anna Ładecka. Brawo!

❥❥❥

Legendy Warszawskie – spacer po Starym Mieście

Co prawda tej mapki nie ściągnięcie bezpłatnie z sieci, ale zaręczam, że warto zajrzeć do wirtualnego sklepiku Muzeum Warszawy i za całe 8 zł kupić mapkę legend warszawskich. Mimo że od naszego spaceru po Warszawie z dziećmi z tą mapką minęło ponad rok, to Marianka i Jasio do tej pory wspominają poszukiwanie bazyliszka ukrytego w piwnicy jednej z staromiejskich kamieniczek czy pogoń za uciekającą nam w Wiśle Warszawską Syrenką… :).

Nasz spacer: Tajemnicza Warszawa – śladem legend warszawskich. Mapkę kupicie w wirtualnym sklepie Muzeum Warszawy.

❥❥❥

Pierwszy raz w Warszawie?

Jeśli jesteście pierwszy raz w Warszawie z dziećmi, to na pewno chcielibyście pokazać im najważniejsze miejsca w stolicy – takie, które każdy Polak i każda Polka musi odwiedzić choćby raz. Dlatego też przygotowaliśmy dla Was super rodzinny przewodnik ze wszystkimi takimi miejscami #mustsee – Syrenką Warszawską, Pałacem Kultury i Nauki, Grobem Nieznanego Żołnierza, Łazienkami czy Zamkiem Królewskim.

Trasa naszego dwudniowego spaceru została zarówno szczegółowo opisana (Atrakcje dla dzieci w Warszawie – top 10 miejsc z historią w tle), jak i sfilmowana w poniższym filmiku. Dajcie znać, co jeszcze dodalibyście do naszej listy!

❥❥❥

Co jeszcze można fajnego zrobić w Warszawie?

Podrzucamy Wam jeszcze kilka dodatkowych pomysłów nie tyko na spacer po Warszawie z dziećmi, ale też na poznawanie stolicy i okolic w inny sposób – rowerem, samochodem albo pociągiem. Możliwości jest naprawdę dużo! Co można robić?

Jak spędzacie czas z dziećmi w Warszawie? Podzielcie się! Chętnie spróbujemy czegoś nowego.

Inne wpisy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.