Główna » Jak się przygotować do podróży do krajów tropikalnych? – rozmowa z Mileną Dorosz, lekarzem medycyny podróży

Jak się przygotować do podróży do krajów tropikalnych? – rozmowa z Mileną Dorosz, lekarzem medycyny podróży

by Karo

Kraje tropikalne, takie jak Tajlandia, Zanzibar, Kenia, Dominikana czy Meksyk, cieszą się coraz większą popularnością wśród rodzin z małymi dziećmi. Sami jesteśmy tego najlepszym przykładem – kilka tygodni temu przeprowadziliśmy się całą rodziną na tajską wyspę Koh Lanta.

Jak się przygotować do podróży do krajów tropikalnych? Bo to, że przygotować się należy, to już mam nadzieję, wszyscy wiemy, prawda? Tropiki, poza zachwycającymi rasjkimi plażami z turkusowo-błękitną wodą, obłędnymi soczystymi owocami, niesamowitymi zwierzętami, dżunglą i całą tą fascynującą nas tzw. egzotyką, to także ryzyko występowania chorób, z którymi na co dzień nie mamy do czynienia.

★★★

Jak się przygotować do podróży do krajów tropikalnych?

Czy powinniśmy się na coś zaszczepić? Jak powinna wyglądać nasza apteczka? Co trzeba wiedzieć przed podróżą w tropiki, żeby było po prostu bezpiecznie? Zwłaszcza, jeśli jedzie się tam z dzieckiem? 

Posłuchajcie mojej rozmowy z Mileną Dorosz, lekarzem chorób zakaźnych, tropikalnych i medycyny morskiej, na co dzień pracującą w przychodni medycyny podróży Medellan w Warszawie, podróżniczką i globtrotterką, uczestniczką misji medycznych w Azji Południowej, która dodatkowo, tak jak my, jest zakochana w Tajlandii. 

Nasza rozmowa została nagrana na jednej z plaż niedaleko naszego tajskiego domu na Lancie – tak się akurat złożyło, że Milena odwiedziła po raz kolejny Tajlandię.

Mam ogromną nadzieję, że podcast Wam się przyda – dużo merytorycznej, rzetelnej wiedzy lekarskiej.

★★★

Posłuchaj podcastu z Mileną Dorosz, lekarzem medycyny podróży

★★★

Podcastu można też słuchać na innych platformach:

Koniecznie daj znać, jak posłuchasz tego odcinka – będzie mi super miło, jeśli napiszesz komentarz i udostępnisz ten odcinek w sieci. Niech dobre rzeczy idą w świat!

★★★

Chcecie dowiedzieć się więcej o podróżach do krajów tropikalnych? Przeczytajcie niezwykle szczegółowy wywiad z naszą lekarką, który jest rozwinięciem tego podcastu.

Znajdziecie w nim m.in.

  • listę lekarstw i medykamentów, które należy spakować do apteczki
  • listę potencjalnych zagrożeń
  • porady dot. podróżowania z dziećmi do krajów tropikalnych
  • i dużo przydatnej wiedzy dot. bezpieczeństwa w podróży

Zostań z nami na dłużej!

Inne wpisy

1 komentarz

EximTours 22 grudnia, 2022 - 09:40

Super, że poruszasz tak ważny temat jakim jest przygotowanie do podróży do krajów tropikalnych, gdzie panuje całkowicie odmienny klimat. Każdy, kto się tam wybiera, obowiązkowo powinien posłuchać tego podcastu, aby czuł się bezpiecznie podczas wyprawy!

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.