Główna » Survival jest także dla dziewczyn! Jak outdoor pomaga budować poczucie własnej wartości – rozmowa z Klaudią Jadwiszczyk, Dzika Droga

Survival jest także dla dziewczyn! Jak outdoor pomaga budować poczucie własnej wartości – rozmowa z Klaudią Jadwiszczyk, Dzika Droga

by Karo

Jak outdoor pomaga budować poczucie własnej wartości? Gdzie szukać odwagi, jak pracować ze strachem, jak budować zaufanie do siebie, zwłaszcza, jeśli jesteś (małą) dziewczyną, której świat mówi, że przygody w lesie, wyprawy survivalowe są tylko dla pewnych siebie, silnych i wytrzymałych chłopaków? O to wszystko zapytałam Klaudię Jadwiszczyk, fantastyczną instruktorkę survivalową i edukatorkę leśną, połowę teamu Dzika Droga.

Do tej pory po naszej rozmowie mam ciaaaary!

Magia Dzikiej Drogi

Z Klaudią i Krzyśkiem znamy się z Wintercampu – rodzinnego zimowiska na Turbaczu w Gorcach, na którym byłam z Manią i Jasiem. Krzysiek prowadził tam warsztaty survivalowe dla dzieci i dla dorosłych, w których braliśmy udział. Uczył nas budowania jam śnieżnych, rozpalania ognia krzesiwem czy tego, jak przetrwać kilka dni w ekstremalnych warunkach, czekając na pomoc. Miał też swoją prezentację z samotnego, wielotygodniowego przejścia fińskiej tajgi.

Ujął nas wtedy bardzo swoją skromnością, autentycznością i wiecie, tą prawdziwą pasją, ogromnym szacunkiem do natury. Towarzyszyła mu wtedy Klaudia, jego żona. Krzysiek i Klaudia tworzą razem Dziką Drogę – duet instruktorów survivalu, edukatorów leśnych, trenerów etyki outdoorowej, podróżników arktycznych. Jednym słowem, są to ludzie, którzy rozumieją, kochają, szanują i wspierają naturę, jak mało kto. I takimi samymi wartościami kierują się w pracy z dziećmi i młodzieżą. I powiem Wam, że…

Bardzo, bardzo bym chciała, by każde dziecko miało szansę spotkać kogoś takiego na swojej drodze. Myślę, że świat na pewno byłby dużo lepszym miejscem.

Klaudia Jadwiszczyk – niezwykła outdoorowa przewodniczka

Dlatego też do rozmowy o budowaniu poczucia własnej wartości w naturze, zwłaszcza w kontekście dziewczyn i kobiet, postanowiłam zaprosić Klaudię. Klaudia nie tylko przemierza lodowe i śnieżne skandynawskie pustkowia, nocuje w lesie pod gołym niebem, zachowuje zimną krew w sytuacjach zagrażających życiu, ze spokojem i pokorą podchodząc do potegi natury. Klaudia jest także mamą, niezwykle ciepłą, wrażliwą i empatyczną osobą, która z ogromną wrażliwością i zrozumieniem patrzy na świat i na dzieciaki, z którymi pracuje w lesie. No i pięknie opowiada o tej swojej pracy, o czym sami/e się przekonacie, słuchając naszej rozmowy.

Jak outdoor pomaga budować poczucie własnej wartości? Posłuchaj podcastu z Klaudią Jadwiszczyk, Dzika Droga

Podcastu można też słuchać na innych platformach:

Koniecznie dajcie znać, jak posłuchacie podcastu – niech dobre rzeczy idą w świat!

  • Pamiętajcie, żeby zasubskrybować Dobranockę dla rodziców, gdziekolwiek jej słuchacie ❥
  • Nie zapomnijcie również ocenić podcastu w aplikacji – z góry pięknie dziękuję! ❥
  • No i koniecznie podeślijcie go swoim znajomym – dzięki temu grupa słuchaczy i słuchaczek stale się poszerza ❥

Dobranocka dla rodziców – co to za podcast?

Dobranocka dla rodziców to podcast, w którym poruszam tam tematy związane z rodzicielstwem, aktywnym życiem z dziećmi i byciem blisko: blisko natury i blisko siebie nawzajem (zobaczcie naszą kampanię CHODŹ NA DWÓR!).

Wierzę, że dzieciństwo to magiczny czas: to, wtedy kształtuje się nasza wrażliwość, a to, co z niego zapamiętamy, zostaje na całe życie. 

Dlatego tak kocham o tym dzieciństwie rozmawiać, zadawać pytania i razem z moimi gośćmi i gościniami podcastowymi zastanawiać się nad tym, co w życiu naszych dzieci najważniejsze (powiem Wam w sekrecie, że relacje, czas, nasza uwaga, no i natura, wiadomo!).

Jeśli te wartości są Wam bliskie i mój podcast wnosi do Waszego życia coś dobrego, będzie mi suuupermiło, jeśli dołączycie do Patronów i Patronek Dobranocki serwisie Patronite ❥.

Zostań z nami na dłużej!

Inne wpisy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.